Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відведення підрозділів ЗСУ в Станиці Луганській сьогодні не відбудеться - Гарбуз

Таке рішення було прийнято через численні обстріли зі сторони бойовиків, які не дотримуються Мінських угод.

Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що запланованого на 9 жовтня розведення військ та техніки в районі Станиці Луганської не відбудеться.

Про таке рішення він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Я дякую всім тим, хто підтримав мою позицію щодо розведення військ у Станиці Луганській! Я дякую Президенту України, Міністру оборони, всій країні, а головне, жителям Станиці, у серці яких живе Україна! Я підтримую зусилля української дипломатії у Мінському переговорному процесі та всі домовленості, які ведуть до миру. Я впевнений, що завдяки мудрості та державницькому підходу вищого керівництва держави, консолідованій позиції з представниками Штабу АТО нам вдасться виконати Рамкову угоду і не втратити Станицю Луганську. Заплановане на сьогодні відведення підрозділів ЗСУ в Станиці Луганській не відбудеться! Слава Україні!", - йдеться у повідомленні.

Таке рішення було прийнято через численні обстріли зі сторони бойовиків, які не дотримуються Мінських угод.

Своєю чергою, бойовики заявили, що "перебувають у повній готовності".

"Станом на 10.15 9 жовтня (представник України у Спільному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню) генерал Кременецький повідомив про відсутність вказівок до виконання заходів з розведення сил і засобів на ділянці №1 "Станиця Луганська". Він повідомив це нам через СЦКК", - сказав уповноважений представник "ЛНР" на Мінських переговорах Владислав Дейнего.

"На поточний момент підрозділи "ЛНР" перебувають у повній готовності до виконання виходу на заздалегідь підготовлені позиції, визначені Рамковим рішенням і додатком до нього, а підрозділи ЗСУ все продовжують ще чекати наказу", - додав він.

Нагадаємо, рамкову угоду щодо відведення військ на трьох ділянках лінії розмежування у Донбасі було підписано 21 вересня 2016 року у Мінську за участю Тристоронньої контактної групи. Цей документ передбачає створення трьох зон безпеки у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська з метою деескалації в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких не може використовуватися стрілецька зброя.

Нагадаємо, що 21 вересня, в Мінську було підписано рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі. Прес-секретар представника України в контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що була досягнута в Мінську домовленість про відвід військ і озброєння стосується трьох ділянок – Станиці Луганської, Золотого і Петровського.

Залиште свій коментар

Вибір редакції