Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Статистику ДТП в Україні не підтверджено. Думка експерта

В Україні немає офіційного органу, який відповідає за підрахунок кількості ДТП та смертності на дорогах.

Сьогоднішня структура не передбачає наявності організації, у відомстві якої буде статистика аварій і аналіз подій. Так вважає голова громадської організації "Європатруль" В'ячеслав Коновалов, повідомляє ГолосUA.

На думку експерта, зараз у нас в країні ведуть перетягування канату й дорожні відомства не можуть поділити між собою обов'язки з контролю за безпекою руху. Тим часом кількість аварій зростає.

"В Україні ведеться статистика кількості ДТП, що сталися, а також кількості загиблих і постраждалих в них людей. Просто немає єдиного органу, який би стежив за точністю даних. Також зараз йде перетягування канату й дорожні відомства досі не можуть вирішити: хто відповідає за безпеку на дорогах. Через всю цю плутанину кількість ДТП зростає і зараз йде тенденція до збільшення аварій на дорогах", - повідомляє В'ячеслав.

Голова організації вважає, що розформування ДАІ мало не найкращий вплив на статистику. Свого часу це на них лежала відповідальність за підрахунки. Тепер всі функції інспекції було перекладено на Департамент дорожньої поліції, який поки не справляється повноцінно зі своїми функціями. Плюс до всього існує така організація, як "Укртрансбезпека", яка повинна відповідати за статистику.

"Раніше за ведення статистики ДТП була відповідальна ДАІ, але її розформували. Замість ДАІ було створено Департамент дорожньої поліції, який поки що повноцінно не запрацював. Також в Україні з'явилася «Укртрансбезпека» – орган, який також повинен бути відповідальним за статистку ДТП, але при такій великій кількості відомств, функція підрахунку якісно все одно не проводиться", – зазначає експерт.

Нагадаємо, що перше півріччя 2018 року показало зниження кількості аварійності порівняно з торішніми показниками за аналогічний період (-10,2%) і загальна цифра склала 68 776 дорожніх пригод, при цьому постраждалі були присутні в 9 965 випадках.

Залиште свій коментар

Вибір редакції