Про властивості часнику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це не панацея від хвороб, але чудова підмога в боротьбі з захворюваннями і просто корисний продукт.

Використовувати натуральні продукти з лікувальною метою та для профілактики захворювань давно популярно у всьому світі. Особливо актуально це зараз, коли всіх хвилює питання — як зміцнити імунітет і захиститися від коронавірусної інфекції.

У зв'язку з поширенням нового коронавірусу (2019 nCoV) з'явилися рекомендації ВООЗ для населення. ВООЗ розвінчує помилкові уявлення про хворобу. Одне з них — про користь часнику для захисту від нового вірусу.

На сайті ВООЗ говориться: "Часник — корисний для здоров'я продукт, що має певні протимікробні властивості. Проте, під час поточного спалаху не було отримано жодних підтверджень ефективності вживання часнику як засобу профілактики зараження новим коронавірусом".

Але чому все ж важливо їсти часник?

Від самого початку історії його використовували для профілактики і лікування різних захворювань. Часник прикладали до ран для запобігання інфікування і навіть додавали в раціон спортсменів-олімпійців у Стародавній Греції як стимулятор.

Сьогодні ми знаємо, що активним інгредієнтом часнику є алліцин — сірковмісна органічна сполука. Аліцин є летючим фітонцидом, він виділяється під час механічного руйнування клітин часнику і має сильну бактерицидну і фунгіцидну дію. У цьому полягає його основна користь. Крім того, що часник вбиває бактерії збудники інфекцій, він має позитивну дію на серцево-судинну систему, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, поліпшує імунітет.

Крім позитивного впливу є деякі негативні моменти. Ефірні олії та аліцин часнику подразнюють слизові оболонки ШКТ, жовчо- та сечовивідних шляхів. Якщо їсти часник у великій кількості — можна викликати загострення хронічних захворювань цих органів. Крім того його не всі люблять через різкий запах.

У разі відсутності протипоказань часник в помірній кількості — до 15 г на день, — доцільно включати в раціон для поліпшення смаку та аромату їжі.

Треба знати, що сирий та приготований часник мають різну користь. Теплове оброблення зменшує його корисні властивості. Тут все вирішує час: чим довше часник піддається впливу тепла, тим більше активних речовин руйнується. Тому корисний свіжий часник, аліцин міститься тільки в ньому.

Часник, інфоргафіка, для блогів
facebook.com/svetlanafus

Однак, і в сирому вигляді часник схильний втрачати більшу частину корисних речовин під час взаємодії з киснем. У цьому разі найкращий вихід: різати або давити часник безпосередньо перед подаванням страви. Або додавати його до страви в кінці приготування. Так ви збережете максимум корисних речовин.

Але врахуйте, що часник — це не панацея від хвороб. Це чудова підмога в боротьбі з захворюваннями і просто корисний продукт.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції