11 травня в Історії

11 травня в Історії

У 1811 році в Сіамі (Таїланд) народилися зрощені близнюки через які з'явився термін "сіамські близнюки". / Фото: AFP

Цього дня виготовили найдавніший друкований документ, з'явився термін "сіамські близнюки", Ейнштейн публічно представив свою теорію відносності, а футболіст Дієго Марадона почав лікуватися від наркозалежності.

  У 868 році  китайський чернець Ван Цзе виготовив "Алмазну сутру". Це найдавніший друкований документ із точно датованих, що дійшли до нашого часу.

 1811 рік — у Сіамі (Таїланд) народилися зрощені близнюки Чанґ і Енґ Бункери, через які з'явився термін "сіамські близнюки".

 1916-го   Альберт Ейнштейн публічно представив свою теорію відносності.

Ейнштейн  запропонував рівняння, які узагальнюють принципи спецільної теорії відносності на неінерційні системи відліку й закон всесвітнього тяжіння Ньютона. В основі теорії принцип еквівалентності, який стверджує, що не існує фізичного експерименту, який би міг відрізнити дію однорідного гравітаційного поля на спостерігача від його рівноприскореного руху. Теорія використовує для побудови математичної моделі гравітації апарат диференціальної геометрії та тензорного числення. Гравітація розглядається як наслідок викривлення простору-часу в присутності матерії.

1927-й  – у Каліфорнії заснували Американську академію кіномистецтв.
Через два роки вона почала визначати лауреатів кіносезону, а з 1931 року – вручати переможцям "Оскари".

 В 1944-му   Державний комітет оборони СРСР ухвалив рішення переселити кримських татар у середньоазіатські регіони країни.

 1949 року  в Нью-Йорку продано перший фотоапарат "Полароїд" (за 89,95 долара).

 Компанія заснована в 1937 році Едвін Ленд. Спочатку компанія займалася виробництвом поляризаційних лінз для науково-дослідних лабораторій. На початку 1940-х років розробила технологію моментального фото, що дозволяє отримувати готову фотографію практично відразу після зйомки. У 2003 році компанія вийшла на ринок побутової електроніки і почала випускати портативні DVD-плеєри і LCD-телевізори.   Компанія Polaroid 19 грудня 2008 оголосила себе банкрутом, вдавшись до 11-ї статті закону США про банкрутство. У самій компанії говорять що банкрутство носить технічний характер і Polaroid продовжить працювати, а 11 стаття дозволить компанії провести фінансову реструктуризацію.

 У 2000-му   в Індії народилася мільярдна жителька цієї країни — Аста Арора.

У 2004 році легендарний аргентинський футболіст Дієго Марадона потрапив до психіатричної клініки "Кастелар" у передмісті Буенос-Айреса, аби лікуватися від наркозалежності.

 Народилися:

 1904-го  Сальвадор Далі,  іспанський художник-сюрреаліст.

Талант Сальвадора до живопису проявився у досить юному віці. У чотири роки він, з дивними для такої маленької дитини стараннями, намагався малювати. Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було 10 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійними фарбами. У 1930 році картини Сальвадора Далі почали приносити йому популярність ("Час, що розплився"; "Постійність пам'яті"). Незмінними темами його творінь були руйнування, тлінність, смерть та світ сексуальних переживань людини (вплив книг Зіґмунда Фрейда). 

 Наступного року народився  Михайло Шолохов, російський радянський письменник ("Тихий Дон", "Піднята цілина"),

 У 1912-му   Михайло Стельмах , український письменник ("Кров людська — не водиця", "Правда і кривда").

 1947 року  народився  Юрій Сьомін, російський футболіст.

 Грав у московському  "Динамо” й "Локомотиві”, в збірній  Росії) та тренер (дворазовий чемпіон Росії з "Локомотивом”; зараз – наставник "Локомотива"...  У 2008-2009 роках очолював київське ”Динамо”, виграв чемпіонат України 2009 року.

В 1963 році народився  Костянтин Меладзе, український композитор і музичний продюсер грузинського походження.

Серед проектів Констянтина Меладзе "ВІА Гра", Валерій Меладзе, "БіС", "Інь-Ян", Стас Шурінс; фільми "Вечори на хуторі біля Диканьки", "Сорочинський ярмарок" та інші.

1978 рік  — Летиція Каста, французька манекенниця, кіноакторка.

Повʼязані теми:

Наступна публікація