2 липня в Історії

2 липня в Історії

110 років тому в Нью-Йорку зафіксували небувалу спеку (43,33 градуса за шкалою Цельсія). / Фото: AFP

Яскраві моменти історії.

  1556 рік  — за царювання Івана Грозного ліквідовано Астраханське ханство й Астрахань приєднана до російської держави.

1860 року в бухті Золотий Ріг на Тихому океані засноване місто Владивосток.

В 1901 році зафіксували  небувалу спеку в Нью-Йорку (43,33 градуса за шкалою Цельсія) спричинила загибель майже 400 людей.

У 1921-му  генеральний менеджер "Радіокорпорації Америки". Девід Сарнофф провів сенсаційний радіорепортаж про матч боксерів-важковаговиків Джека Демпсі й Жоржа Карпентьє.

 Після цього за наступні три роки компанія продала радіоприймачів на суму понад 80 мільйонів доларів.  Цей матч у Джерсі, який завершився перемогою Демпсі нокаутом у четвертому раунді, прикметний ще й тим, що промоутер Демпсі Текс Рікард зумів уперше в історії боксу виручити за організацію бою понад мільйон доларів.

1932 року  була створена Донецька область зі столицею в Сталіному (нині Донецьк).

1947 рік — в американському місті Розуелл зазнав катастрофи НЛО. 

Перше падіння "літаючої тарілки” спровокувало захоплення уфологією, і відтоді цю дату уфологи відзначають як День НЛО.

У 1954 році  почала роботу Міжнародна організація телебачення ("Євробачення").

Коли зруйнована Другою Світовою Війною Європа все ще відбудовувалася, в Європейськім Телерадіомовнім Союзі з'явилася ідея створити міжнародний пісенний конкурс, де б усі країни брали участь в єдиній телевізійній програмі, яка транслювалася б одночасно в усіх країнах що є членами Союзу. Ця ідея народилася під час зустрічі ЄТС в Монако, в одного з його співробітників - швейцарця Марселя Безансона. За модель змагання було взято Пісенний Фестиваль Санремо, що проводився в Італії. Ця ідея була також сміливим технологічним експериментом: в ті дні це було дуже амбітним проєктом - з'єднати разом багато країн у велику мережу для трансляції на широкій території. Супутникове телебачення ще не існувало і Мережа Євробачення користувалася наземною мікрохвильовою мережею. Перший Конкурс пройшов 24 травня 1956 року в місті Луґано, Швейцарія. В ньому взяли участь сім країн, кожна з яких представила по дві пісні. Але вже з 1957 року ввели обмеження - одна пісня від кожної країни-учасника. Пісенний конкурс Євробачення 1956 року виграла приймаюча країна - Швейцарія.

Народилися цього дня:

1904 року Рене Лакост, французький тенісист, засновник лінії модного одягу Lacoste.

У 1925-му народився  Патріс Лумумба,  перший прем'єр-міністр Конго (нині - Демократична Республіка Конго).

Брав участь у підпільній роботі, спрямованій на визволення Бельгійського Конго. Після проголошення незалежності 1960 року, Лумумба стає прем'єр-мінстром. Перебуваючи на цьому посту, намагається наблизити країну до радянського блоку. У той самий період, у Конго починається громадянська війна, під час якої Лумумбу було викрадено і страчено у провінції Катанга. Лумумбу оцінюють по різному. Для одних він — національний герой і борець за волю, для інших — політичний авантюрист і один з головних винуватців громадянської війни.

1961-го народився Олександр Роднянський, український режисер і продюсер,засновник телекомпанії "Студія 1+1". Колишній гендиректор телеканалу СТС (Росія).

2 липня 1974 року народилася  Діана Гурцкая, грузинська  й російська естрадна співачка.

У травні 2008 року Діана представляла Грузію в Белграді на міжнародному конкурсі "Євробачення 2008". Вона стала першою незрячої співачкою зі Східної Європи, що взяла участь в Євробаченні. Діана - заміжня (з 21 вересня 2005 року). Чоловік - адвокат, Петро Кучеренко. 30 червня 2007 в сім'ї народився син Костянтин. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація