21 вересня в Історії

21 вересня в Історії

21 вересня народився Рінат Ахметов. / Фото: shakhtar.com

Повне зібрання подій минулого. які сталися  21 вересня.

 862 рік — загальноприйнята дата, коли новгородці покликали на князювання братів-варягів Рюрика, Синеуса і Трувора

 1920 року  Раднарком України запровадив обов'язкове вивчення української мови у школах.

 У 1973 році  створена Академія МВС СРСР

 У 1993-му  президент Росії Борис Єльцин оприлюднив указ "Про поетапну конституційну реформу в Російській Федерації", у якому було заявлено про розпуск Верховної Ради РФ та ліквідацію системи Рад, а також про скликання Державної думи.

Після розпуску ВР віце-президент Олександр Руцькой оголосив себе виконуючим обов'язки президента Росії.

 2000-го  знаменита американська співачка Барбара Стрейзанд оголосила про те, що вона залишає сцену.

Народилися:

 1912 року  — Чак Джонс, американський мультиплікатор, продюсер, творець Тома і Джеррі, Багза Банні, Даффі Дака, „Книги джунглів”.

 1916 рікЗиновій Гердт , радянський актор театру й кіно ("Золоте теля", "12 стільців", "Солом'яний капелюшок", "Про бідного гусара замовте слово", "Биндюжник і король”).

 1936-го народився  Юрій Лужков, російський держаний і політичний діяч, мер Москви з 1992 року.

 У липні 1991 року  Лужков був запропонований на пост віце-мера Москви і голови московського уряду головою Московської Ради Гаврилом Поповим як досвідчений господарник і затверджений голосуванням депутатів. 6 червня 1992 Указом Президента Росії Єльцина Лужков був призначений мером Москви і згодом чотири рази (1996, 1999, 2003, 2007 роки) переобирався на цю посаду.

Лужков є також автором більше 200 друкарських робіт, а також книг, по проблемах соціально-економічного розвитку Росії; має більше 50 винаходів.

 1947  — Ольга Остроумова, радянська і російська акторка театру й кіно ("Доживемо до понеділка", "А зорі тут тихі", "Гараж", "Любов земна").

 Цього ж року народився  Стівен Кінг, американський письменник.

Автор більш ніж 200 творів, серед яких більше 40 книг бестселерів в стилях жахи , фентезі, триллер, містика. Також писав під псевдонімом Річард Бечмен. Було продано більш ніж 350 млн. копій його романів та збірок оповідань. На основі його історій знято ряд фільмів.

 1959-гоВіктор Вержбицький, російський актор театру й кіно ("Нічна варта", "Турецький гамбіт", серіал "Бідна Настя).

  У 1966-му народився   Рінат Ахметов, український бізнесмен, олігарх, найбагатша людина Донбасу.  Народний депутат від Партії регіонів, президент ФК „Шахтар” (Донецьк).

Повʼязані теми:

Наступна публікація