21 вересня в Історії

Повне зібрання подій минулого. які сталися  21 вересня.

 862 рік — загальноприйнята дата, коли новгородці покликали на князювання братів-варягів Рюрика, Синеуса і Трувора

 1920 року  Раднарком України запровадив обов'язкове вивчення української мови у школах.

 У 1973 році  створена Академія МВС СРСР

 У 1993-му  президент Росії Борис Єльцин оприлюднив указ "Про поетапну конституційну реформу в Російській Федерації", у якому було заявлено про розпуск Верховної Ради РФ та ліквідацію системи Рад, а також про скликання Державної думи.

Після розпуску ВР віце-президент Олександр Руцькой оголосив себе виконуючим обов'язки президента Росії.

 2000-го  знаменита американська співачка Барбара Стрейзанд оголосила про те, що вона залишає сцену.

Народилися:

 1912 року  — Чак Джонс, американський мультиплікатор, продюсер, творець Тома і Джеррі, Багза Банні, Даффі Дака, „Книги джунглів”.

 1916 рікЗиновій Гердт , радянський актор театру й кіно ("Золоте теля", "12 стільців", "Солом'яний капелюшок", "Про бідного гусара замовте слово", "Биндюжник і король”).

 1936-го народився  Юрій Лужков, російський держаний і політичний діяч, мер Москви з 1992 року.

 У липні 1991 року  Лужков був запропонований на пост віце-мера Москви і голови московського уряду головою Московської Ради Гаврилом Поповим як досвідчений господарник і затверджений голосуванням депутатів. 6 червня 1992 Указом Президента Росії Єльцина Лужков був призначений мером Москви і згодом чотири рази (1996, 1999, 2003, 2007 роки) переобирався на цю посаду.

Лужков є також автором більше 200 друкарських робіт, а також книг, по проблемах соціально-економічного розвитку Росії; має більше 50 винаходів.

 1947  — Ольга Остроумова, радянська і російська акторка театру й кіно ("Доживемо до понеділка", "А зорі тут тихі", "Гараж", "Любов земна").

 Цього ж року народився  Стівен Кінг, американський письменник.

Автор більш ніж 200 творів, серед яких більше 40 книг бестселерів в стилях жахи , фентезі, триллер, містика. Також писав під псевдонімом Річард Бечмен. Було продано більш ніж 350 млн. копій його романів та збірок оповідань. На основі його історій знято ряд фільмів.

 1959-гоВіктор Вержбицький, російський актор театру й кіно ("Нічна варта", "Турецький гамбіт", серіал "Бідна Настя).

  У 1966-му народився   Рінат Ахметов, український бізнесмен, олігарх, найбагатша людина Донбасу.  Народний депутат від Партії регіонів, президент ФК „Шахтар” (Донецьк).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: