22 листопада в Історії

22 листопада в Історії

6 років тому у Києві розпочалася Помаранчева революція. / Фото: AFP

У цей день визначили швидкість світла, почали використовувати сигнал SOS, утворили  Національну хокейну лігу, в  Києві представили найвищу в світі піраміду  і розпочали Помаранчеву революцію.

 1675-рік — Оле Крістенсен Ремер представив в Паризьку академію звіт про визначення швидкості світла.

У 1906 році  на Міжнародній конференції з радіотелеграфії в Берліні прийнято рішення про використання сигналу SOS (...---...) в якості заклику про допомогу.

1917-го  в  Канаді утворена Національна хокейна ліга, тоді вона складалася з п'яти клубів – "Монреаль Канадієнз", "Монреаль Марунз", "Торонтареназ", "Оттава Сенаторз" і "Квебек бульдогз".

В 1963-му  о 12-30 в центрі Далласа (штат Техас) Лі Харві Освальд зробив три постріла з шостого поверху складу підручників, влучивши в президента США Джона Кеннеді і губернатора Техасу Джон Коннолі, котрий його супроводжував, що проїжджали містом у відкритому автомобілі.

 Через півгодини лікарі констатували смерть 35-го президента США. Йому було 46 років. Віце-президент Ліндон Джонсон, котрий перебував у президентському ескорті на три машини позаду автомобіля Кеннеді, о 14-39 на авіабазі в Далласі приніс присягу як 36-й президент США.

1960-й —Запорізький завод "Комунар" (тепер — АТ "АвтоЗАЗ") випустив першу партію малолітражних легкових автомобілів "Запорожець".

У 1986-му   Майк Тайсон став наймолодшим чемпіоном світу з боксу серед професіоналів у надважкій ваговій категорії.

 Цього дня, у віці 20 років і 4 місяців, у бою в Лас-Вегасі він переміг нокаутом діючого чемпіона Тевора Бербіка.

1988 рік —у присутності членів конгресу і журналістів на авіазаводі №42 в місті Палмдейл (штат Каліфорнія) було вперше продемонстровано публіці бомбардувальник-невидимку B-2, виготовлений компанією Northrop.

 Літак, що розроблявся протягом десяти років в умовах повної секретності, був здатним долати найскладніші захисні рубежі супротивників, залишаючись непоміченим для інфрачервоних, звукових, радіохвиль і у видимому діапазоні. На момент демонстрації B-2 навіть не пройшов льотних випробувань, але зразу ж був підданий критиці за свою високу вартість - його розробка обійшлась в 40 мільярдів доларів, а виготовлення одного літака коштувало 1 мільярд.

В 1990 році  у Києві завершено зведення найвищої у світі піраміди з пробок для пляшок.

Команда з 11 чоловік під керівництвом Євгена Лепехова за п'ять днів виготовила конструкцію висотою 70 сантиметрів і площею 4 на 4 метра, в якій в 129 рядів було викладено 362194 пробки.

2004 рік  — початок Помаранчевої революції. Від 2005 року відзначається як День Свободи.

Народилися:

У 1722 році  Григорій Сковорода, український філософ, просвітитель-гуманіст, поет.

Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-х років вів життя мандрівного жебракуючого філософа. У філософських діалогах і трактатах біблейська проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Зміст людського існування — подвиг самопізнання.

В 1890 році   народився   Шарль де Голль, французький генерал, керівник Руху опору в роки 2-ї Світової війни, перший президент 5-ї республіки (1958-1969 роки).

Він організував у Лондоні рух "Вільна Франція" (пізніше "Бойова Франція"), і воював проти нацистів; був главою тимчасового уряду Франції, лідером власної партії. У 1958 національні збори доручили йому сформувати уряд на час економічної відбудови Франції і вирішити проблему кризи в Алжирі. Він став президентом наприкінці 1958-го, змінив конституцію убік зміцнення президентської влади.

1943-го  — Біллі Джин Кінг, американська тенісистка, 20-разова переможниця Уімблдонського турніру, включаючи одиночний розряд.

В 1952-му році Савік Шустер , радянський, російський та український журналіст і телеведучий.

Савік Шустер — журналіст з канадським і італійським громадянством, автор і ведучий програми "Шустер live" на ТРК Україна, засновник ТОВ "Савік Шустер Студіос". Володіє мовами: литовською, російською, англійською, французькою, італійською, івритом, німецькою, розуміє та трохи говорить українською.

В 1967-му народився   Борис Беккер, німецький тенісист, наймолодший переможець Уімблдону, переможець US Open Australian Open.

Повʼязані теми:

Наступна публікація