23 липня в Історії

23 липня в Історії

Цього дня історики відзначили наступні події:

 1874 рік   – Олександр  Лодигін одержав привілей на лампу накалювання. Його винахід був запатентований у декількох європейських країнах.

 У 1903 році  через місяць після утворення корпорації Ford Motor Company вона випустила в продаж свій перший автомобіль.

1944 року радянськими військами був звільнений Майданек. Тоді ж світ дізнався правду про фашистські концтабори.

Через Майданек пройшло  300 000 в'язнів з 26 держав , з них багато євреїв, поляків, значну кількість також складали українці, росіяни і білоруси (головним чином радянські військово-полоненні). Вважають, що таборі було вбито бл. 80 000 людей. Радянська історіографія подає інші цифри — 1 500 000 в'язнів, 360 000 жертв.

 У  1982-му році було ухвалене рішення про повну заборону вилову китів у комерційних цілях.

У цей день народилися:

1714-му році  граф  Михайло Воронцов, видний державний діяч і дипломат у часи імператриці Єлизавети.

Вперше побудував пароплав на Дніпрі у власному маєтку 1823 року. Розвивав вугільні копальні на сході губернії. Розвивав Одесу, де відрив Товариство сільського господарства. У Криму розвивав виноробство і будував шосе. У Алупці він побудував у 1828-1851 роках Воронцовський палац за проектом англійського архітектора Е. Блора, що спроектував Букингемський палац у Лондоні. За його губернаторства сталося 6-річне нашестя сарани. Вживав запобіжні заходи від перекинення чуми з Туреччини

У  1920-му народилася   Амалія Родрігеш, португальська, акторка, "голос Протугалії" одна з найкращих співачок 20 століття. Похована в Національному Пантеоні, серед найвідоміших португальців.

 1954-рік  - Алла Кудлай,   естрадна співачка, та  народна артистка України.

Серед шлягерів співачки — пісні "Не лукав", "Невезуча", "Мелодія", "Знову цвіте матіола", "Намисто",""Пахне м'ята",  "Цвів терен…".

Повʼязані теми:

Наступна публікація