Допомоги у лікування сина Вадика просить родина Рубанів

Хлопчику потрібне обстеження в Ізраїлі

Вадик Рубан з Дніпропетровська хворіє вже п'ять років, а діагноз, більш-менш схожий на правду, українські лікарі змогли встановити нещодавно. Призначена терапія допомогла лише частково. Щоби полегшити страждання, дитині потрібні подальші дослідження, але їх в Україні не роблять.

2-3 години сну на добу - щастя. День без нападу агресії, розтрощених меблів, вибитого скла та знепритомлення - виняток. Так Юлія описує останні п'ять років свого життя. Хвороба проявилася, коли Вадику було 10 місяців.

Медики довго переконували маму, що з дитиною все гаразд, мовляв, у малюків таке трапляється, але згодом минає без лікування. Коли ж хлопчику виповнилось два роки, стало очевидно - вони помиляються. Відтоді, діагнози змінювались щопівроку – аутизм, афективний синдром, гіперактивність, а призначена терапія тільки погіршувала ситуацію.

"Розумова відсталість йде, він у 7 років не розуміє, все на замках, його не можна залишити самого", - розповідає мама хлопчика.

І тільки два роки тому, обласний дитячий психіатр, до якого, нарешті, направили родину, встановила, це тяжка форма епілепсії, а призначене нею лікування дало результат.

Утім, дитина і досі не спить, жодної хвилини не сидить спокійно, а психіка регресує – Вадик втрачає здатність вимовляти навіть ті звуки, які умів раніше. Медики пояснюють: у мозку через хворобу відбуваються руйнівні процеси. Але в якій частині мозку і що саме їх спричиняє, з'ясувати не можуть. В Україні такої діагностики немає.

"Можливо, можуть бути якісь обстеження на молекулярному, амінокислотному рівні, і можливо, на цьому рівні зможуть йому призначити лікування і можуть бути якісь позитивні результати", - каже обласний дитячий психіатр Лариса Чудакова.

Зробити це можуть в Ізраїлі. Але мінімально необхідний пакет потрібних дитині досліджень коштує 6 тисяч доларів. Мамі-одиначці, яку чоловік залишив, щойно дізнавшись про хворобу дитини і яка ні на хвилину не може відійти від сина, взяти їх ніде. Юля каже, ця діагностика її остання надія, що колись її дитина зможе нормально поспати, а вона не боятиметься, що через неконтрольовану поведінку син заподіє собі шкоди.

Реквізити для допомоги:

Картка ПриватБанку 4731 2171 1244 0183

Рубан Юлія Василівна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: