Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Допоможіть 18-річному Стасу стати на ноги після пересадки серця!

Хірурги вважають порятунок хлопця божим провидінням, бо у нього був сепсис і важка форма серцевої недостатності.

Українському хлопцеві 18-річному Стасу Марачу в Білорусі пересадили донорське серце, йдеться в сюжеті ТСН.

Стас перехворів на ангіну. І ускладнення після, здавалося б, буденного захворювання, пошматувало його серце.

Вирок лікарів був невтішний - пересадка або смерть. Сподіватися на трансплантацію в Україні було марно, лікарі рекомендували їхати за кордон.

Найдешевша операція в Мінську - 50 тисяч доларів. Мамі Станіслава відмовили в допомозі усі українські чиновники. Але її підтримали звичайні українці - по копійчині, але назбиралося 50 тисяч доларів.

"Перераховували різні суми. Бабусі вибачалися, що не можуть дати більше, дзвонили студенти і приходили в центр ", - каже мама Стаса Анжеліка Марач.

Поки збирали гроші, хворе Стасове серце відпрацювало увесь свій ресурс. В Мінськ його супроводжувала реанімаційна бригада з Київського центру серця, бо ніхто не знав - чи витримає він дорогу.

У Мінську лікарі відверто говорили, що шанси дочекатися донора примарні і серце Стаса може зупинитися в будь який момент. Але у 18-й день народження Стаса Марача в білоруській центр "Кардіологія" доправили гелікоптером серце 18-річного хлопця.

Ровесник Стаса у важкій автомобільні катастрофі дістав смертельну травму мозку, але ще билося його здорове серце. Стасові це серце за медичними показниками підійшло ідеально. А таке в кардіохірургії буває надзвичайно рідко.

Пересадку робили майже на його день народження і це була неймовірно ризикована операція.

"Наявність сепсису і важкої формі серцевої недостатності не давала йому взагалі шансу ніякого проти всіх так сказати канонів трансплантології. Бачачи, що він йде, було прийнято дуже ризиковане рішення робити трансплантацію відразу", -пояснив головний кардіохірург Білорусі Юрій Островський.

Після цього випадку навіть лікарі кажуть, що молодому українцеві допомогли вищі сили. Однак для перемоги Станіславу потрібні ще внутрішні резерви і дуже дорогі препарати, які запобігають відторгненню пересадженого серця. На реабілітацію таких хворих іде 20 тисяч доларів. Без цієї суми одужати хлопець не зможе.

Наразі Станіславу вистачає сил лише жестом передати вітання всім українцям, які допомогли і ще допоможуть у його 18 років продовжити боротьбу за своє життя.

Чому таких пацієнтів, як Стас, не можуть рятувати українські кардіохірурги, які вміють робити пересадку серця? І як Білорусь, маючи гірші стартові умови, ніж Україна, за три роки повністю змінила таку галузь як трансплантологія? Про це дивіться сьогодні у випуску ТСН о 19.30.

Реквізити для допомоги Стасу:

Приват Банк

Номер рахунку: 29244825509100

МФО: 305299

ОКПО: 14360570

Марач Леонід Семенович ІПН: 2418924250

Номер картки для поповнення рахунку:

4405 8858 2155 8944
благодійна допомога

ВідеоУкраїнському хлопцеві в Білорусі пересадили донорське серце

Залиште свій коментар

Вибір редакції