Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кабміні пояснили, чому для проведення "Євробачення 2017" обрали саме Київ

У Кабміні пояснили, чому для проведення "Євробачення 2017" обрали саме Київ

Ніщук озвучив критерії відбору міста-господаря конкурсу.

Міністр культури Євген Ніщук та Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія детально розповіли про процес вибору міста для прийому "Євробачення 2017".

Так, головними перевагами столиці вони назвали кращу інфраструктуру та рівень безпеки.

Міністр зазначив, що попри загальних симпатій до Львова, місто не підходить через локацію.

Саме через це Львів не став одним із фіналістів відбору.

"Всі казали спочатку, що Львів має приймати. Це справді європейське містечко, але місце локації є проблемним. Але це дає змогу зараз знайти інвесторів і у Львові, і побудувати цікаву концертну арену, яка б вміщала так багато людей", - пояснив Ніщук.

Чи не найбільша увага була приділена належній безпеці та інфраструктурі переможця відбору.

"В Києві найкраще підготовлена інфраструктура, є аеропорт, є достатньо готелів, є багато того, на що б інші витрачали час", - запевнив чиновник.

Міністр оголосив проблемні моменти інших претендентів на проведення конкурсу, а саме – Дніпра та Одеси.

"В Дніпрі є момент з ареною, яка ще місяць назад потребувала роботи, будівництва, реконструкції спортивної арени "Метеор". Той проект є цікавий, ті гарантії Дніпра мали застереження технічних груп, але я думаю, що Дніпро встигло б все зробити. Проблемою були готелі", - оголосив Нішук.

Серед іншого, Одеса, на думку Оргкомітету має проблеми із ареною "Чорноморець".

"Одеса була дуже привабливим проектом. Момент Одеси – покриття Чорноморець-Арени, залучалися іноземні фахівці, які мали покривати арену. З самого початку багато скептично поставилися, тому що це дороговартісна історія. Для чого витрачати такі кошти, якщо надалі на "Чорноморці" не треба такого покриття для футболу? Одеська команда сказала, що покриття буде перенесено на стадіон "Спартак", - підкреслив Ніщук.

Ще одним сумнівним моментом в Одесі, як місті-господарі конкурсу для Оргкомітету став аеропорт, а саме його смуга.

Не оминув урядовець і безпековий момент, а саме близькість Одеси до невизнаної "Придністровська Молдавська Республіка", а Дніпра – до зони АТО.

Фінансовий аспект міст-претендентів на проведення конкурсу разючих відмінностей немає. Так, Одеса планувала інвестувати "150 мільйонів гривень на безпосереднє проведення шоу, на покриття арени – 300 мільйонів гривень і на інфраструктуру – 1 мільярд гривень".

На противагу цьому вже чинний господар "Євробачення 2017" обіцяє надати "200 мільйонів на підготовку арени, ландшафтів, всіх локацій, всієї інфраструктури - 1 мільярд гривень".

До слова, Ніщук сподівається на залучення підтримки спонсорів у питанні проведення музичної першості.

Нагадаємо, раніше Аласанія скаржився на заполітизованість процесу вибору міста для проведення "Євробачення 2017". Ніщук, своєю чергою, пояснив таку затримку із рішенням багатоаспекністю процесу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції