Ціни на бензин перевалили за 11 гривень

Дата публікації
Перегляди
2013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціни на бензин перевалили за 11 гривень

Кабмін поки не зробив нічого для стабілізації ситуації / Фото: CBS

Подорожчання нафти у світі відгукується Україні подорожчанням бензину.

В Україні черговий раз потужні мережі АЗС підвищили ціни на бензин, про що свідчать дані цінового моніторингу.

Так, 22 березня, у мережі АЗС "ОККО" вартість найпопулярнішої марки бензину А-95 перевалила за психологічну відмітку в 11 гривень і склала 11,05 грн/л. Фірмовий бензин Pulls 95 подорожчав на 5 копійок - до 11,95 грн/л.

Переступив позначку в 11 грн/л також А-95 в мережі WOG. Зокрема, його вартість зросла на 7 копійок - до 11,05 грн/л.

Крім того, підвищення цін відзначено також в мережі АЗС "ТНК" в Київській області, де бензини А-95 і А-95 Pulsar/Formula Green подорожчали на 10 копійок і 20 копійок - до 10,79 грн/л і 11, 29 грн/л відповідно.

Як відомо, пальне дорожчає стабільно вже з середини лютого поточного року. Головною причиною цього є ріст світових цін на нафту через загостренням ситуації навколо Ірану. З початку року вартість нафти Brent на європейському спотовому ринку виросла практично на 20%, а оптова вартість бензину і ДП в Україні - більш ніж на 12% і 7% відповідно.

Крім того, в січні 2012 р. набули чинності нові ставки акцизних зборів на бензини і дизпаливо, які були проіндексовані на 8,9%. Таким чином, акциз на бензин підвищився з 182 до 198 євро на тонні, що вилилось у 18 коп./л.

Щоб стабілізувати ціни на ринку нафтопродуктів, Кабмін нещодавно планував знизити на них акциз. Але проект постанови прийнятий не був, оскільки такі зміни у податках витягнули б багато коштів із бюджету.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
2013
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація