Ціни на натуральне хутро рекордно злетіли вдвічі

Ціни на натуральне хутро рекордно злетіли вдвічі

Фото: Getty Images

Продажі норки на лютневому аукціоні Kopenhagen Fur завершилися рекордним підвищенням ціни. Згідно з даними аукціону, середня ціна на шкури порівняно з 2020 роком зросла на 80%, а за деякими кольорами — вдвічі.

Генеральний директор компанії Kopenhagen Fur Йеспер Лауге Крістенсен (Jesper Lauge Christensen), зазначив, що сезон роздрібної торгівлі в Азії, Північній Америці і в деяких частинах Європи зростає, тому виробники хутра відчувають зростаючий попит з боку споживачів і меншу кількість шкур на ринку.

Підвищення ціни і попиту на хутро аналітики пов'язують з проблемами в норковій галузі в Данії. Як відомо, восени 2020 року вся данська норка була забита, а велика частина продукції, яка повинна була бути виставлена на торги в 2021 році, була знищена. Стрімке знищення 17 млн норок в Данії створило дефіцит сировини на світовому ринку, і як наслідок, істотне підвищення цін на хутро в наступних сезонах.

Також експерти пов'язують зростання цін з масовою відмовою споживачів від виробів з дешевого штучного хутра, і надання переваги ними комфортного й екологічного натурального хутра.

Власник мережі магазинів "Імперія хутра" Євген Чарфас впевнений, що підвищення ціни на хутро відчутно позначиться і на ціні виробів: "Норкові шуби подорожчають вдвічі вже наступного сезону, а хутро знову стане предметом розкоші. Сьогодні пропозиція насилу задовольняє світовий попит. Ця тенденція посилюватиметься".

Нагадаємо, що останній пік ціни на шкурки норки припав на 2013 рік, що призвело до збільшення виробництва і надлишку сировини, що викликало тимчасовий спад попиту.

Наступна публікація