Форекс: від чого залежить розмір комісій?

Розмір спреду залежить від того, якими валютами і сумами ви оперуєте.

Заробіток трейдера на валютній біржі Форекс складається завдяки різниці курсів в момент відкриття й закриття угоди. Якщо трейдер зробив правильний прогноз, і курс рухався в потрібному напрямку до моменту закриття угоди, учасник ринку отримає певний дохід. Якщо аналіз ситуації та прогноз були неправильними, то трейдер втратить вкладені в угоду кошти. 

Однак варто розуміти, що навіть якщо прогноз був вірним, і трейдер уклав вигідну угоду, він не отримає всю суму різниці курсу. Слід враховувати й комісійні. 

В першу чергу, мова йде про спред, тобто різницю в курсах на покупку і продаж валюти. При відкритій угоді, курсу необхідно буде подолати певну дистанцію в потрібному вам напрямку, щоб ви могли закрити угоду хоча би без збитків.

Крім спреду брокер Форекс може встановлювати додаткові комісії, про які ви маєте уточнити ще до відкриття рахунку. Такі комісії, наприклад, можуть стягуватися за зняття грошей або відкриття рахунку. 

Спред становить заробіток брокерів, які виступають в якості посередників між трейдером і біржею Форекс. Не зважаючи на те, що спред, як правило, невеликий, при роботі з короткостроковими угодами та при багаторазовому відкритті-закритті угод трейдер може сумарно сплачувати досить велику комісію.

Існує кілька видів спреду – фіксований або плаваючий. Фіксований спред – це певна сума, що стягується у вигляді комісії за купівлю-продаж валюти. Плаваюча комісія залежить від ситуації на ринку, і в момент нестабільності на ринку вона може бути збільшена в десятки разів. 

У залежності від розміру депозиту і рахунку, спред може також відрізнятися. Для невеликих рахунків і стандартних рахунків розмір комісії в ряда брокерів різний.

Варто пам'ятати, що розмір спреду залежить від того, якими валютами і сумами ви оперуєте. Якщо ви обираєте незвичайні екзотичні валютні пари, розмір спреду може бути більшим, ніж у основних пар, у кілька разів. Для дуже маленьких і дуже великих сум угод комісія може бути більше. Розмір спреду змінюється в залежності від дня тижня, часу доби, а також в період нестабільності ринку і виходу ключових новин. 

На останок відзначимо, що спред – обов'язкова складова торгівлі на біржі Форекс. Якщо певний брокер стверджує, що у нього немає спреду або він дуже незначний, то варто бути насторожі, адже саме ця комісія складає заробіток брокера.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: