Кабмін визнав тимчасову поразку у переговорах з МВФ

Кабмін визнав тимчасову поразку у переговорах з МВФ

Хорошковський визнав, що до виборів у Раду з МВФ не вдасться домовитись / Фото: kmu.gov.ua

МВФ може відновити кредитування України лише після виборів у Раду. 

Уряд України зможе досягти домовленості з МВФ про відновлення кредитування за програмою stand-by тільки після парламентських виборів, які пройдуть у жовтні 2012 року.

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

"Ми розуміємо, що це неможливо до завершення виборів", - сказав Хорошковський.

Він наголосив, що український уряд працює над планом щодо вирішення проблем, які викликають занепокоєння МВФ. Зокрема, ідеться про можливість надання допомоги домашнім господарствам, які можуть найсильніше постраждати від підвищення цін на газ. За словами Хорошковського, опрацювання цього питання займе від п'яти до шести місяців.

"Дуже важливо, щоб ми були справедливими і захистили найбільш вразливих. Ми хочемо підготувати населення і мати реальний план після цього (виборів)", - сказав він.

Крім того, Хорошковський зазначив, що підвищення тарифів на газ для населення не єдине питання, щодо якого Київ ще має домовитися з Фондом.

"Вони (МВФ) вимагають більш гнучкого валютного курсу", - наголосив перший віце-прем'єр.

Як повідомлялося раніше, Україна на початку лютого виплатила МВФ 575 млн дол.- першу частину боргу, взятого ще у листопаді 2008 року. Таким чином, до кінця 2012 року Україна має повернути фонду ще приблизно 3,1 млрд дол..раніше отриманих кредитів.

15 березня перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов повідомив, що Україна веде переговори з МВФ про реструктуризацію боргу в розмірі 3 млрд дол.

Повʼязані теми:

Наступна публікація