Мінцифри презентувало "Дія. 2.0.": що серед новинок

Дата публікації
Перегляди
6436
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мінцифри презентувало "Дія. 2.0.": що серед новинок

Фото: ТСН.ua

Тепер відкрити ФОП можна за 15 хвилин.

Мінцифри 5 жовтня презентувало оновлений застосунок "Дія 2.0", серед новинок — можливість показати у цифровому форматі податковий номер, довідку переселенця, місце реєстрації тощо.

Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час презентації, інформує "Економічна правда".

Крім цього, запустили оновлену реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ).

"Ми провели грандіозний реінжиніринг, змінили форму, маємо 46 полів замість 88. Тепер для того, щоб людині відкрити ТОВ і стати підприємцем, достатньо 30 хвилин, бажання, трохи уважності (бо це робота з документами) і доступ до Інтернету", — пояснив керівник проекту "Дія" Мстислав Банник під час Diia Summit.

За його словами, на порталі "Дія" також оновлена ​​і реєстрація фізично осіб-підприємців (ФОП) — тепер відкрити ФОП можна за 15 хвилин.

Також Мінцифри запустило на веб-порталі електронних послуг "Дія" можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років.

"Впроваджується ще один сервіс — реєстрація місця проживання дитини до 14 років. Послуга поки що доступна лише у двох містах, але до кінця року у нас є плани покрити всю Україну", — зазначив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

За його словами, поки така можливість з'явилась у Києві та Харкові.

Із послуг також стануть доступними: сплата штрафів, сплата боргів виконавчих проваджень (людина отримує сповіщення про відкриття провадження і може сплатити штраф).

За словами Федорова, "Дія" поступово "стає платіжним інструментом" — у квітні наступного року з'явиться більше державних послуг, які можна буде сплатити онлайн.

За допомогою смартфона також можна буде перевірити дійсність документа, здійснити передачу техпаспорта, "sharing цифрового документа".

Раніше стало відомо, що від 5 жовтня в мобільному застосунку "Дія" запрацювала ще одна послуга для автомобілістів. 

Своєю чергою, президент Володимир Зеленський заявив, що процес діджиталізації незворотний, а від 2021 року жодна держустанова не зможе вимагати від українців документи у паперовому вигляді.

Підприємці вже зареєстрували майже 22,5 тисячі касових апаратів в смартфонах

Підприємці вже зареєстрували майже 22,5 тисячі касових апаратів в смартфонах
Наступна публікація