Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мобільні оператори не хочуть впроваджувати послугу збереження номера

Мін'юст відмовив НКРЗІ в реєстрації правил надання сервісу.  

Міністерство юстиції відмовило Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), в реєстрації "Положення про надання послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером" (Mobile Number Portability; MNP).

Читайте також: Українцям з 20 грудня дозволять зберігати номер телефону при зміні оператора

"У п'ятницю документ повернули нам із зауваженнями",- заявив член комісії Ігор Сиротенко, передає "Комерсант-Україна". Подробиці претензій відомства він не зміг повідомити, заявивши, що вони ще вимагають аналізу.

Нагадаємо, послуга збереження номера при зміні оператора мала бути запроваджена 20 грудня. При цьому сервіс повинен бути безкоштовним для абонентів. Фіксованим операторам дозволено впроваджувати MNP з 2015 року при наявності технічної можливості. Послуга повинна стати обов'язковою в їхніх мережах тільки з 2025 року.

Держоргани вже не вперше відхиляють правила надання MNP. Так, у березні їх не погодили Антимонопольний комітет України та Держпідприємництво після низки критичних листів від операторів та галузевих асоціацій.

Читайте також: Українцям підняли ціни на мобільний зв'язок - ЗМІ

Учасники ринку вважають, що документ має суттєві недоліки. Мобільні оператори наполягають на тому, щоб, змінюючи оператора, абонент інформував не тільки сторону, яка "приймає", але і поточну. Компанії вимагають, щоб послуга не надавалася абонентам без надання персональних даних, а також наполягають на врегулюванні питання заборгованості мігруючого абонента або залишку коштів на його рахунку.

Впровадження MNP може затягнутися. "Все залежить від серйозності зауважень Мін'юсту: можливо, вдасться врахувати їх на наступному засіданні комісії або документ доведеться кардинально переробляти, на що знову підуть місяці", - говорить джерело в НКРЗІ. "Я вважаю, що положення слід заново обговорити з операторами, саме на цьому ми наполягали в адресованому листі Мін'юсту, що містить критичні зауваження до документа", - зазначає член правління Інтернет Асоціації України Іван Пєтухов.

Втім, Ігор Сиротенко все ж сподівається, що послуга буде впроваджена до кінця року. "У Міністерства юстиції не було претензій до термінів реалізації положення",- сказав чиновник.

Залиште свій коментар

Вибір редакції