На модернізацію інфраструктури України потрібно 35 мільярдів доларів – Кубів

Кошти неможливо залучити без приватного капіталу.

Україні для модернізації своєї застарілої інфраструктури потрібно щонайменше 35 мільярдів доларів. І тут не обійтися без кредитів, іноземних інвестицій та приватного капіталу.

Про це під час презентації законопроекту "Про концесії" сказав перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає УНІАН.

"Для модернізації застарілої інфраструктури необхідно понад 35 мільярдів доларів. Забезпечити такий фінансовий ресурс сьогодні неможливо без приватного капіталу", - наголосив Кубів.

Одним із дієвих механізмів розвитку інфраструктури є державно-приватне партнерство.

"Цей інструмент у розвинутих країнах є одним з основних засобів використання фінансових інструментів", - сказав Кубів.

Таке партнерство дозволяє розподілити ризики між державою і приватним сектором, забезпечити ефективне управління інфраструктурами проектами, використовувати досвід приватного сектору. Водночас система чинного законодавства про концесії в Україні не працювала.

"Переконаний, що оновлене законодавство про концесії не лише відкриє нові можливості, але і відкриє новий ринок", - зазначив Кубів.

Мінінфраструктури спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку та Світовим банком нині готує три концесійні пілотні проекти у сфері портової інфраструктури. Зокрема, розробляють проекти передачі в концесію стивідорної компанії "Ольвія", Херсонського торгового порту та поромної переправи в порту Чорноморська.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав прогнозні показники на 2018 рік для економіки України.

Залиште свій коментар