Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій розповів, коли відбудеться друге читання держбюджету-2019

Нині уряд розглядає правки парламентарів.

Через два тижні, 22 листопада, Верховна Рада планує розглянути в другому читанні проект державного бюджету України на 2019 рік.

Цю попередню дату повідомив голова парламенту Андрій Парубій, передає "Укрінформ".

"Ми попередньо плануємо на 22 листопада бюджет", - зазначив Парубій.

Він додав, що від ухвалення держбюджету залежить надання Україні зовнішньої макрофінансової допомоги – кредитів від МВФ, Євросоюзу та міжнародних фінансових організацій.

Документ передбачає доходи держбюджету в сумі 1 трлн 8 млрд 375 млн 99,7 тис. грн, у тому числі Нацбанк повинен буде перерахувати 45,6 млрд грн. Видатки – 1 трлн 94 млрд 368 млн 288,1 тис. грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету – 89 млрд 989 млн 320 тис. грн. 40% піде на погашення кредитів та виплату боргів.

Прожитковий мінімум становитиме: від 1 січня - 1853 грн, від 1 липня - 1936 грн, від 1 грудня - 2027 грн.

Мінімальну зарплату від 1 січня хочуть підвищити до 4173 грн, у погодинному розмірі – до 25,13 грн. Також передбачили індексацію зарплат бюджетникам на рівні 9,4% порівняно з 2018 роком.

"Проект бюджету на 2019 рік передбачає достатній обсяг коштів для зарплат і пенсій, зокрема з урахуванням індексації розміру пенсій від 1 березня 2019 року, підвищення пенсій військовослужбовцям, зростання прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати – всього 166,5 млрд грн, що на 27,2 млрд грн більше, ніж 2018 року", - зазначили раніше у Мінфіні.

Планують збільшити витрати на оборону. На цей сектор передбачено виділити 209,5 млрд грн.

92,3 млрд грн - на систему охорони здоров'я. Заклали кошти на реалізацію пілотного проекту щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві.

ВідеоПадіння гривні та зростання цін: чого очікувати від держбюджету на 2018-й рік

Від 1 квітня 2019 року через Національну службу здоров’я України здійснюватиметься: відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань; пілотний проект з реалізації державних гарантій медобслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у Полтавській області на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

Із державного дорожнього фонду кошти направлять на ремонт трас Львів - Тернопіль – Умань, Біла Церква - Одеса - Миколаїв – Херсон, Одеса – Рені, Харків - Лозова – Павлоград, Запоріжжя – Маріуполь, Миколаїв – Кропивницький, а також на облаштування Північного об’їзду міста Рівного.

Освіта, згідно з проектом закону, може отримати 242,1 млрд грн. 1 млрд грн розраховують виділити на реформу "Нової української школи".

Фінансування профтехосвіти у закладах, які не є окремими юридичними особами, а підпорядковані інститутам, університетам та академіям без статусу національних, відбуватиметься з обласних бюджетів. Відповідно навчальні заклади передадуть із державної в комунальну власність.

Залиште свій коментар

Вибір редакції