Ринок праці на карантині: кого зараз шукають роботодавці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За час карантину кількість безробітних в Україні зросла майже на 200 тисяч

Українці поновили пошук роботи щойно карантин послабився. Разом з цим вакансій від роботодавців стало більше, свідчать дані економічного огляду тижня від Нацбанку.

У яких галузях можна знайти роботу вже зараз, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Після запровадження карантину кількість безробітних в Україні зросла майже на 200 тисяч. Утім, це лише офіційні дані. 

За даними Нацбанку, за минулий тиждень почав оживати ринок праці: збільшується кількість резюме та вакансій. Зокрема, відновлюють пошук працівників салони краси, ресторани, заклади торгівлі, сфери обслуговування та культури.

Серед вакансій багато з'явилося у різних сферах. "Вантажників (шукають — Ред.), комірників, комплектувальників, кур'єрів, продавців-консультантів, операторів на АЗС, касирів тощо. До нас підключились аграрії, які збирають спаржу і полуницю. Трошки є вакансії в ІТ-сфері. Є попит на фарму, на будівництво, якщо його врешті решт дозволять", - розповіла експертка ринку праці Тетяна Пашкіна. 

Зараз на пошук роботи впливає відсутність транспорту. Якщо це можливо, то роботу шукають неподалік. "Ми маємо те, що я називаю географічна пересортиця. Тому що люди наразі шукають роботу десь біля дому", - зауважила експертка. 

Відео Послаблення карантину: де можна знайти роботу вже зараз

Щойно карантин послабився, українці поновили пошук роботи. Та й вакансій від роботодавців стало більше. Такі дані економічного огляду тижня від Нацбанку. В яких галузях можна знайти роботу вже зараз, а яким фахівцям доведеться почекати? Далі в Сніданку.   

Послаблення карантину: де можна знайти роботу вже зараз

Хоча карантин почався швидко і вже майже закінчився, але долати його економічні наслідки роботодавцям доведеться тривалий час. “Безробіття буде продовжуватися. Деякі компанії, які поки по-гарячому ще працюють,  тягнуть. Потім зрозуміють що міцності не мають і доведеться когось звільняти, бо вже не ті продажі, не те виробництво”, - пояснила експертка ринку праці Тетяна Пашкіна. 

Вищий рівень безробіття ніж до карантину через коронавірус може подовжитися до осені, а то й до кінця року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції