Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розблокували рахунки енергетичної держкомпанії, якій підпорядковані чотири українські АЕС

Кошти та майно "Енергоатома" заарештували три місяці тому.

Банківські рахунки та майно держпідприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" після трьох місяців арешту розблокували.

Про це в коментарі до свого повідомлення у Facebook про ситуацію в енергосистемі України зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Нарешті вдалося розблокувати рахунки НАЕК "Енергоатом" (завдяки прем'єр-міністру), що дає можливість стабілізувати роботу", – написав Насалик.

Рахунки та майно "Енергоатому" на загальну суму 200 млрд грн ще в березні 2016-го заарештувала Державна виконавча служба України, нагадує "Інтерфакс-Україна". Фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії фактично заблокували.

Арешт рахунків був проведений у справі про стягнення заборгованості в 127,3 млн грн на користь ЗАТ СП "Укрелектроват", яку "Енергоатом" вважає сумнівною. Ця сума боргу була сформована шляхом індексації боргу в 2,5 млн грн за одноосібним рішенням судового експерта.

Через блокування рахунків і проблем з платежами з боку "Енергоатома" російська компанія "Росатом" відклала вивезення першої в цьому році партії відпрацьованого ядерного палива з України.

"Енергоатому" підпорядковані чотири українські атомні електростанції – Запорізька, Південно-Українська, Рівненська та Хмельницька, а також Олександрівська ГЕС і Ташлицька ГАЕС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції