Система ProZorro за рік принесла до бюджету майже 5 млрд грн

Дата публікації
Перегляди
523
Система ProZorro за рік принесла до бюджету майже 5 млрд грн

Reuters

На наступний рік система також має чималі плани.

За останній рік система із запобігання корупції ProZorro.Продажі принесла до бюджету країни майже 5 млрд гривень, розповів на презентації результатів проекту його керівник Олексій Соболєв.

За його словами, за рік через систему було куплено товарів на суму майже 4,7 млрд гривень. Серед яких значну частку складали продажі майна несплатоспроможних банків, зокрема "Банку Форум", "Дельта банку", "Фінанси та кредит", "Фідобанку" та "Банку Хрещатик".

Загалом через ProZorro.Продажі було оголошено 122 тисячі аукціонів. На продаж майна виставляють свої активи великі державні підприємства, серед яких "Укренерго", "Енергоатом", "Укрпошта", "Укргазвидобування", "Приватбанк" та "Укрзалізниця".

ProZorro

"Система дуже швидко нарощує обсяг. Нещодавно у нас був власний рекорд - за один день ми продали майже на 300 млн гривень, при цьому був аукціон, де стартова ціна збільшилась на 91 млн гривень. Це непересічні результати", - розповів Соболєв.

За попередніми прогнозами, наступного року ProZorro.Продажі планує заробити більш ніж 10 млрд гривень та зробити можливим доступ до здійснення аукціонів в усіх областях України. 

Нагадаємо, тим часом Дніпропетровська область, яка одна з перших в країні почала застосовувати систему тендерних закупівель Prozorro, за цей час вже вийшла до лідерів за кількістю успішно завершених торгів. 

Гройсман повідомив, скільки грошей зекономили завдяки ProZorro

Гройсман повідомив, скільки грошей зекономили завдяки ProZorro