Ставки за депозитами в українських банках можуть знизитись до 10%

Дата публікації
Перегляди
2720
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ставки за депозитами в українських банках можуть знизитись до 10%

Фото: ТСН.ua

Водночас значно здешевшають кредити.

Ставки за депозитами значно знизяться - це прогнозують у Нацбанку та вже чекають під своїми стінами демонстрації і пікети невдоволених вкладників, йдеться у сюжеті новин "Спецкор" на 2+2.

Нині українці поклали на депозити 500 мільярдів гривень. Проте тримати гроші в банку скоро може стати менш вигідним.

Шок від зменшення річних за депозитами прогнозують в Нацбанку. Та вже готуються до демонстрацій під стінами будівлі невдоволених вкладників.

"Це ми так жартуємо, що таке буде. Певний шок для населення, особливо для багатих верств населення, які значно заробляли на депозитах", - зазначає заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

При інфляції нижче 5% українські банки видаватимуть дешевші кредити, а отже даватимуть менші проценти за депозитами.

"Банкам необхідно залучати національну валюту для кредитування. Попит на іноземну валюту - він низький. Тому очікуємо, що до кінця року ставки по депозитах в іноземній валюті будуть нижчі - в районі 1%, а ставки по нацвалюті будуть в районі 10%", - каже Чурій.

Щоменша відсоткова ставка за депозитами, то здоровіша економіка країни – вважає голова вітчизняного депозитарію, який до цього керував цінними паперами в Литві. Там відсотки за вкладами рахують максимум до п’яти.

"10% - це безризикова можливість заробити, і я вважаю, що це все ще приваблива ставка. Я б вважав, що відтік з депозитів не буде швидкий", - переконаний голова правління Національного депозитарію України Міндаугас Бакас.

У НБУ планують зменшити депозитні ставки

У НБУ планують зменшити депозитні ставки

Звичних іще декілька років тому високих ставок уже не буде, запевняють економісти. Принаймні НБУ до цього прагне.

"Депозит - це не спосіб заробітку, як звикли у нас. Я сподіваюся, що ставки опустяться нижче 10%. Для того, щоб отримати можливість банкам розпочати кредитування за ставкою хоча б 11-12% річних. Навіть 12% вже почне стимулювати до розвитку економіки", - так вважає директор інвестиційної групи Олександр Куликов.

Ставки впадуть після затвердження нової програми з МВФ, підписання якої поки що під питанням. Натомість, не зважаючи на можливе зменшення доходів за депозитами, вкладники отримають ті ж самі відсотки, які діяли на момент складання угоди.

Нагадаємо, команда у складі кількох експертів Міжнародного валютного фонду (МВФ) невдовзі відвідає Київ. 

Кореспондент "Спецкор" Маргарита Потапова

Наступна публікація