У ГПУ розповіли деталі справи щодо екс-власників "ПриватБанку"

Генпрокуратура вже замовила комплексну фінансову ревізію банку.

Генеральна прокуратура розслідує справу стосовно видачі "ПриватБанком" кредитів для двох структур на десятки мільярдів гривень.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє Еспресо.TV.

Зокрема, ще кілька місяців тому ГПУ відкрила низку кримінальних проваджень за різними кваліфікаціями щодо подій у "ПриватБанку". Провадження орієнтуються на подіях грудня 2016 року, а також періоду від 2008 до 2016 року.

"На цей момент слідство ГПУ концентрується на одному з цих проваджень, в якому визначаються події навколо видачі кредитів двом структурам на кілька десятків мільярдів грн, при тому, що ці структури Нацбанком були визнані пов'язаними з бенефіціарами "ПриватБанку", тому їм було заборонено видавати кредити", - наголосив генпрокурор.

За словами Луценка, наразі відбуваються допити співробітників кредитного комітету "ПриватБанку" і працівників НБУ, які відповідали за контроль над законністю дій "Привату".

"Йдуть допити свідків і ми замовили також проведення комплексної фінансової ревізії, яка, ймовірно, дасть підстави для висунення підозри", - заявив він.

Нагадаємо, Генпрокуратура відкрила кримінальні справи через доведення "ПриватБанку" до банкрутства. Про це 4 липня на прощальній прес-конференції сказав голова правління нині вже державного "ПриватБанку" Олександр Шлапак, який кілька днів тому заявив про своє звільнення з цієї посади. Про це пише "Економічна правда".

"Сьогодні Генпрокуратура за представленими нами даними відкрила кілька кримінальних справ за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до банкрутства", - уточнив Шлапак.

Хто саме фігурує в кримінальних справах, керівник "ПриватБанку" не сказав. Шлапак повідомив, що 97% кредитного портфеля ще комерційного "ПриватБанку" припадало на пов'язаних осіб. 223 клієнтам видали 198,4 млрд грн. 

ВідеоСкандальне звільнення та нові суми: незалежні аудитори опублікували звіт щодо "ПриватБанку"

Залиште свій коментар