В Україні запускають 4G: коли та яка вартість ліцензій

Конкурс планують запустити через тиждень.

Наступного вівторка, 11 липня, в Україні оголосять конкурс на запуск мережі стандарту 4G. Початкова вартість ліцензії на частоти четвертого покоління рухомого (мобільного) радіозв'язку становитиме 6,3 млрд грн.

Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, Олександр Животовський, передає "Інтерфакс-Україна".

"Безпосередньо бюджет від продажу ліцензій повинен отримати значні суми. Початкова вартість ліцензій, яку ми пропонуємо затвердити уряду, становитиме в цілому 6,3 мільярда гривень", – сказав Животовський під час засідання уряду.

Він уточнив, що ціна на ліцензії на запуск зв'язку за стандартом 4G у діапазоні 2600 МГц становитиме 2,3 млрд грн, у діапазоні 1800 МГц – 4 млрд грн.

НКРЗІ розраховує, що восени 2017 року буде проведено два тендери на впровадження зв'язку 4G в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц. Планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є "Київстар", "Vodafone Україна", "ММДС Україна".

Гарний результат по 4G. 2.6 ГГц - пройшли, чекаємо підпису та публікації постанов. Залишились ще потанови по 1.8 ГГц. Дя...

Опубліковано Dmytro Shymkiv 4 липня 2017 р.

Водночас прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив перевірити якість мобільного зв'язку 3G різних операторів. Нагадаємо, що НКРЗІ на початку 2015-го завершила тендер на надання ліцензій у стандарті UMTS (3G), реалізувавши три 15-річних ліцензії на загальну суму понад 8,77 млрд грн. Переможцями тендеру визнані три провідні гравці ринку мобільного зв'язку: АТ "Київстар", ПрАТ "МТС Україна" і ТОВ "Астеліт" (бренд life:). Стартова ціна становила 2,7 млрд грн. Найбільшу суму за ліцензію в зазначеному діапазоні заплатив "Астеліт" - 3,355 млрд грн, найменшу в 2,7 млрд грн - "Київстар", а "МТС Україна" - 2,715 млрд грн.

ВідеоУ Білорусі запрацювало четверте покоління швидкісного інтернету 4G

Залиште свій коментар