Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Нацбанку пояснили, чому в суботу обвалилася гривня

Коливання курсів валют викликане перекосом у попиті та пропозиції, що зумовлений святковими і вихідними днями.

Національний банк України знизив офіційний курс гривні на 20 копійок. На понеділок, 18 січня, встановлено вартість долара на рівні 24,38 грн, а євро – 26,61 гривень.

На міжбанківському валютному ринку в суботу долар торгувався в межах 24,20 – 24,40 грн, а відповідні показники євро становили 26,41 – 26,62 гривень.

Підвищення попиту на іноземну валюту в НБУ пов'язують із перекосом у попиті та пропозиції валюти, котрий виник унаслідок великої кількості святкових днів у січні.

Як заявив заступник голови НБУ Олег Чурій, пропозиція валюти формується в основному за рахунок щоденних валютних надходжень від експорту товарів і послуг від інвестицій. Попит на валюту зумовлений значною мірою клієнтськими заявками, і незначно – за рахунок уповноважених банків (їм дозволяється сумарно купувати для потреб власної валютної позиції валюту в обсязі, що не перевищує 0,1% від регулятивного капіталу).

За його словами, надлишковий попит на іноземну валюту спостерігається, коли робочий день в Україні збігається з вихідним в США. У протилежній ситуації (коли в США робочий день, а в Україні вихідний), навпаки, формується надлишкова пропозиція іноземної валюти.

"Ці фактори значною мірою визначають динаміку курсу гривні на початку року у зв'язку з великою кількістю святкових днів у грудні-січні в світі", - підкреслив Чурій.

Він зазначив, що 16 січня в Україні було робочим днем – відпрацюванням вихідного 8 січня. А в США у цей день відпочивали.

Як уже повідомлялося, на вихідних долар та євро подорожчали. 16 січня долар подорожчав на 24 копійки до 24,19 грн/дол, а євро на 32 копійки до 26,4 грн/євро.

У вільному продажу в банках, обмінниках та на "чорному ринку" за долар правлять 26 гривень, за євро – 28 гривень і більше.

Курси валют НБУ

Create bar charts

Залиште свій коментар

Вибір редакції