У найближчі три місяці в Україні зростуть тарифи на газ

Дата публікації
У найближчі три місяці в Україні зростуть тарифи на газ

Газ для українців подорожчає у найближчі три місяці / olex-kurinniy.livejournal.com

Відповідну норму-доручення Рада прописала в держбюджеті.

Уже до кінця березня цього року або навіть і раніше в Україні зростуть ціни на природний газ для споживачів.

Нові тарифи має підготувати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, у першому кварталі 2015-го. Підвищення цін відбудеться, аби зменшити дефіцит НАК "Нафтогаз України" і забезпечити Кабінетом міністрів фінансування в повному обсязі пільг і субсидій для населення. Відповідна норма закріплена законом "Про державний бюджет на 2015 рік", опублікованому в газеті "Голос України" від 31 грудня і була відсутня в первісному законопроекті, внесеному урядом у Раду 22 грудня. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

У той же час з остаточного тексту закону виключено норми про введення максимального місячного розміру заробітної плати працівників держорганів і суддівської винагороди в 15 мінімальних заробітних плат, а також норма про нарахування зарплати народним депутатам і членам Кабміну тільки в розмірі посадового окладу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на підсумковій прес-конференції 30 грудня заявив про необхідність прискорити приведення енерготарифів до ринкового рівня, спрямовуючи кошти від скорочення дотацій НАК "Нафтогаз України" на адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення. Він зазначив, що бюджетні дотації НАК в 2015 році скорочено до 31,5 млрд грн із 110 млрд грн в 2014 році. За словами прем'єра, вивести "Нафтогаз" на беззбитковість намічено протягом трьох років.

Попереднє підвищення тарифів на газ відбулося з 1 травня 2014 року, проте, як зазначив Яценюк, його позитивні результати були "з'їдені" девальвацією гривні. Наступне підвищення тарифів було заплановано на 1 травня 2015 року.

Наступна публікація