Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна використала 85% ліміту безмитного експорту продовольства до ЄС

Повністю вичерпалися квоти на постачання кукурудзи, майже заповнені – на пшеницю.

Станом на початок червня 2016-го українські виробники використали 85% усіх річних квот на безмитні постачання продовольства до країн Євросоюзу.

Зокрема, закінчився ліміт на кукурудзу – ще в січні. Ось-ось вичерпаються ліміти на пшеницю (99,7%). Водночас залишаються невикористаними квоти на свинину та ячмінь. Про це повідомила прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише УНІАН.

Українські експортери свинини отримали ліцензії лише на постачання 1,1 тис. тонн м'яса з дозволених до безмитного ввезення 20 тис. тонн, тобто поставили всього 5% від квоти. Те саме стосується ячменю – поки що використано лише трохи менше як 6% квоти.

Також українські виробники можуть поставити ще 10 тис. тонн курятини з 18 тис. тонн, які можна поставити до ЄС без мита.

Загалом, станом на кінець травня Україна отримала ліцензії на постачання 1,36 млн тонн сільгосппродукції, що становило 85% від усіх виділених квот.

До квітня Україна повністю вичерпала виділені на 2016 рік квоти на безмитні поставки до ЄС меду, цукру, кукурудзи, ячмінної крупи і борошна, оброблених томатів, а також виноградного та яблучного соків.

Тим часом Україна планує через три тижні підписати угоду про зону вільної торгівлі з Канадою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції