Україна вільно торгуватиме з Росією вже найближчим часом

Дата публікації
Перегляди
2262
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна вільно торгуватиме з Росією вже найближчим часом

ЗВТ з Європою буде на раніше травня-червня

Створення зони вільної торгівлі України з СНД затягувала Росія.

Угода про створення зони вільної торгівлі з СНД буде ратифікована найближчим часом, заявив президент Віктор Янукович.

За його словами, наразі, у юристів виникли "дрібні процедурні питання", які будуть незабаром вирішені.

У той же час Янукович відзначив, що питання про створення ЗВТ у рамках СНД довгий час не приймалось не через Україну, а саме через позицію Росії.

"У рамках СНД ми часто зустрічались, і ми бачили, що зрушити Росію так просто з місця не вдавалося, зараз нарешті крига скресла, і залишилися тільки дрібні питання. І угода, звичайно, буде ратифікована. Я впевнений", - сказав президент.

Як повідомлялось, за словами голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, Україна не може мати одночасно зону вільної торгівлі з СНД та з Євросоюзом.

"Євросоюз послідовно і від самого початку заявляв, що поглиблена та виключна зона вільної торгівлі, яка передбачає значну інтеграцію України з ЄС, являється несумісною з угодою про зону вільної торгівлі з країнами СНД та Митним союзом між Росією, Білоруссю та Казахстаном", - сказав він.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Брюсселі були завершені переговори щодо створення зони вільної торгівлі України та Європейського Союзу.

Проте саме підписання угоди про ЗВТ через складну паперову процедуру може відбутись не раніше, ніж за півроку від моменту завершення перемовин, тобто приблизно у травні 2012 року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2262
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація