Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Укрпошта" хоче вдвічі підвищити вартість доставки газет

Перше підвищення цін заплановане від 1 липня 2018-го.

Через півроку, від 1 липня 2018-го, "Укрпошта" хоче підвищити на 50% вартість доставки газет та журналів. А від 1 січня 2019-го – ще на 50%. Тобто загалом за рік ціни зростуть удвічі.

"Наші колеги, редактори газет з Києва та регіонів, висловлюють претензії до неякісної поштової доставки видань, скорочення відділень пошти у селах, непартнерські стосунки із регіональними дирекціями. І ми всі разом наголошуємо, що майбутнє газет залежить саме від якості роботи "Укрпошти". Водночас, менеджмент ПАТ "Укрпошта" (перший заступник генерального директора Олександр Чернявський) говорить про економічні проблеми підприємства, викликані зношеністю фондів, зростанням рівня мінімальних зарплат, збитковістю сільської мережі відділень та державним регулюванням тарифів", - написав у Facebook голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Він також повідомив, що "Укрпошта" запроваджує знижку редакціям на редакційну передплату, планує залучати кредитні кошти для вчасних розрахунків з газетами, реагувати на конкретні скарги газет.

"Але. ПАТ "Укрпошта" починає процедуру підняття тарифів на доставку газет за передплату від 1 липня 2018 року. Оприлюднені наміри - поступове підняття тарифів на доставку преси - у середньому на 10 копійок за доставку одного примірника кожні півроку, починаючи з другого півріччя наступного року. При цьому, за пропозицією НСЖУ, розглядається варіант мораторію на перегляд тарифів на доставку регіональних видань зони АТО", - зазначив Томіленко.

Важка розмова відбулася тільки що у нас в НСЖУ із керівництвом ПАТ "Укрпошта". Наші колеги, редактори газет з Києва та р...

Опубліковано Sergiy Tomilenko 28 листопад 2017 р.

Нагадаємо, раніше "Укрпошта" домовилася з видавцями про поетапне підвищення тарифів на прийом і доставку періодичних видань від липня 2017-го. Зокрема, від 1 липня вони зросли на 50% від запланованого раніше підвищення вартості доставки, а від 1 січня 2018-го - тарифи зростуть до рівня, який був раніше передбачений наказом Міністерства інфраструктури (загалом на 48%). Про це пише УНІАН.

Керівництво "Укрпошти" зазначає, що поетапне вирівнювання тарифів до рівня собівартості дозволить держпідприємству лише частково скоротити збитковість послуги в 2017-му.

23 лютого цього року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, узгодила для "Укрпошти" підвищення тарифів на надання послуг у середньому на 49,4%. Зокрема, тарифи на пересилання простих поштових карток, листів, бандеролей, рекомендованих листів, згідно з цим рішенням, зросли на 59,6%, пересилання посилок - на 22%.

"Укрпошта" в січні-вересні 2017 року отримала 415,5 млн чистого збитку проти 15,2 млн грн прибутку за аналогічний період 2016-го.

Залиште свій коментар

Вибір редакції