Укрзалізницю "розіб'ють" на акції - ЗМІ

Структури підприємства будуть розділені по видам діяльності.

Кабмін постановив реформувати "Укрзалізницю" в акціонерне товариство.

Відповідне рішення було прийнято урядом на засіданні у середу, 25 червня, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на координатора реформування транспортної галузі Координаційного центру із впровадження економічних реформ Олександра Каву.

"Це доленосне рішення для українського залізничного транспорту дає можливість в процесі реформування "Укрзалізниці" перейти до реальних дій і почати поділ регуляторної та господарської функції на залізничному транспорті", - сказав він.

Законодавчу основу для реформування залізниць було створено відповідним законом, підписаним президентом ще 15 березня 2012 року.

Згідно з документом, підприємство має стати публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого закріплюються у власності держави без права відчуження.

Новий суб'єкт господарювання пропонується утворити шляхом злиття "Укрзалізниці", шести залізниць, підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування. Крім того, у статутний капітал будуть внесені акції, частки та паї, що належать державі в компаніях, створених за участю підприємств залізничного транспорту.

Імовірно, структури АТ будуть розділені за видами діяльності: вантажні перевезення, пасажирські перевезення у внутрішньому та міжнародному сполученні, пасажирські перевезення у приміському та регіональному сполученні, утримання та експлуатація інфраструктури, надання послуг локомотивної тяги, ремонт рухомого складу, будівництво та ремонт об'єктів інфраструктури, проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, утримання соціальної сфери тощо.

Зазначимо, що з моменту прийняття вище вказаного закону старт акціонування затримувався через те, що Кабінетом міністрів не була прийнята відповідна постанова.

Як повідомлялося раніше, "сім'я" Януковича продовжує заробляти мільярди на українській залізниці. Екс-президент і Ко придумали кілька схем, як здирати гроші з українців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: