Перейти до змісту
"Нова українська школа". Що потрібно знати про важливу реформу освіти. Інфографіка

"Нова українська школа". Що потрібно знати про важливу реформу освіти. Інфографіка

Повністю впровадити реформу збираються до 2029 року.

Уряд на своєму засіданні схвалив концепцію щодо реформування середньої школи, яку розробило Міністерство освіти і науки України.

Згідно з документом, зокрема, передбачається суттєва зміна структури середньої школи, "щоб максимально врахувати фізичні, психологічні, розумові здібності дитини кожної вікової групи". 

Новий базовий Закон "Про освіту" впроваджує три рівні повної загальної середньої освіти: початкова освіта (тривалість – чотири роки); базова середня освіта, яка здобувається в гімназії (тривалість – п'ять років); профільна середня освіта, яка здобувається в ліцеї або закладах професійної освіти (тривалість – три роки).

Загальна тривалість повної загальної середньої освіти збільшиться до 12 років. "Одногодинних" курсів або предметів не буде. В одному класі не буде більше ніж 8 обов'язкових предметів.

Початкова освіта:

Навчання починатиметься з шести років. Діти з особливими потребами зможуть вступати до школи у віці фізичної готовності. Навчання буде організовано за єдиним стандартом без запровадження предметів із поглибленим рівнем. Зазначається, що це дозволить уникнути соціального розшарування та відбору дітей у молодшому шкільному віці. Перший цикл початкової освіти має на меті допомогти учневі звикнути до шкільного життя.  У другому циклі початкової освіти в учнів буде формуватися почуття відповідальності й самостійність, йдеться в документі.

Базова середня освіта

На цьому рівні Міносвіти збирається закладати базу свідомого самовизначення учня як особистості, члена сім'ї, нації і суспільства, школяр має терпимо і з розумінням ставитися до різноманіття світу і людей. Учні будуть формуватися як відповідальні члени суспільства, здатні самостійно долати проблеми повсякденного життя, вибирати шлях подальшого навчання відповідно до своїх інтересів і здібностей. Навчання буде здебільшого предметним.

Профільна середня освіта

У рамках профільної освіти старшокласник зможе обирати одне з двох спрямувань навчання: академічне, із поглибленим вивченням окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання в університеті або  професійне, яке поряд зі здобуттям повної загальної середньої освіти забезпечує отримання першої професії (не обмежує можливість продовження освіти).

Нова українська школа інфографіка
ТСН.ua

Перший етап впровадження розпочався цього року і завершиться у 2018 році. Друга фаза - 2019-2022 роки, а третій період реформування стартує 2023 року. Повністю впровадити реформу збираються до 2029 року. 

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин