На Гогольфесті показали заборонене мистецтво

"В цьому є якась справедливість, бо це мистецтво є радикальне. В нашому суспільстві і в нашій історії ще живі рани".

Сучасне мистецтво у всіх можливих його проявах з'їхалося з різних країн світу до Києва. Гогольфест уже відчинив двері для митців та їхніх фанів. Але деякі експонати відвідувачі так не подивляться.

Цензура є й в мистецтві - зізнається Антін Мухарський, куратор проекту. Для ТСН виймає з-під поли картини львів'янина Ігора Перекліти, яких не побачать відвідувачі цього куточка. Бандерівка у вінку, та Гоголь у формі есесівця.

"В принципі в цьому є якась справедливість, бо це мистецтво є радикальне. В нашому суспільстві і в нашій історії ще живі рани, - каже він.

Схід та захід може об'єднати саме мистецтво - такою була задумка куратора Мухарського. Тут представлений й інший цензурований художник - Мінін. Його картини є у відомій Третьяковці, а в Донецьку виставку заборонили, через картину "В забій або в запій".

"Мініна в Донецьку заборонили взагалі. "Потому, что шахтеры пьют, нет, такие шахтеры нам не нужны". А в нього дід був шахтарем, він виріс на шахти, він знає цей побут", співчуває хуоджнику Мухарський.

Інший проект на сусідній стіні Арсеналу. Екологічний аспект у мистецтві - каски будівельників заполонили зелені галявини міста.

Всі ці жахливі будівництва, які розташовуються в лісах парках, це крик душі.

"Інкубатор" - продовження серії "Немовлялька" про народження маленької людини. Дослідження теми генофонду у майже рухомих картинках. Рукотворні ляльки поруч з живими немовлятами - чи зможете ви впевнено відрізнити - де малюк, а де пластмаса?

Йдеться вже про маніпулятивний момент, коли люди перетворюються на ляльку, розповідає Оксана Чепелик, художниця.

Підкреслено гоголівська постановка - магічна і довілі моторошна.

Також є кімната гоголівських жахів - тут гоголь перетворюються на своїх персонажів. Спробуємо перевірити. Тут ви бачите такі маски, тут гоголь, ніс, солоха, чорт, ніч. Автори їдять вареники на даху химерної споруди та кепкують з наляканих відвідувачів.

Для Гоголя це був би гумор такий, там ви побачите руку Гоголя, яка ще й сміється. Сам пан Гоголь сміється. В цьому упевнений автор інсталяції Богдан Поліщук.

Читайте також:

В Києві стартував "Гогольфест"

Театральний шоукейс відбудеться на ГОГОЛЬFEST'і

Опозиціонерів розігнали через Гоголя

 

ВідеоНа Гогольфесті показали заборонене мистецтво

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: