Обережно: кімнатні рослини!

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Майже у всіх нас вдома є кімнатні рослини. Вважають що вони добре діють на атмосферу приміщення, зокрема очищають повітря. Але не всі знають, що деякі домашні квіти можуть бути дуже небезпечні для здоров'я. Про те, які кімнатні рослини корисні, а яких потрібно побоюватися, розповів кандидат біологічних наук Віктор Пасічник.

Небезпечні сусіди

цветы_3
Getty Images

Домашні рослини додають до нашого життя багато позитивних емоцій. Але деякі квітникарі-любителі забувають про те, що рослини – це живі істоти, які вимагають відповідних умов утримання. Квітучі лілії, наприклад, виділяють сильний аромат, здатний викликати запаморочення, головний біль і навіть непритомність. І якщо споглядання цих прекрасних квітів в оранжереї покращить настрій, то запашні лілії, залишені на ніч у спальні, не обіцяють нічого, крім мігрені.

До так званих небезпечних кімнатних рослин біологи зараховують олеандр і дифенбахію. Серйозними шкірними запаленнями загрожує часті контакти з індійської хризантемою. Аглаонема мінлива провокує шкірні запалення, порушення серцевого ритму і серйозні ушкодження центральної нервової системи. Захоплення агавою американською може обернутися для квітникаря-любителя контактним дерматитом. Різьблене пальмове листя екзотичної рослини арека катех здатне спровокувати серцеву і дихальну недостатність. А брунфельсія малоквіткова, що радує око дрібними квіточками, що нагадують фіалки, спричиняє зупинку дихання.

цветы_2
Getty Images

Останнім часом стало модним розводити дурман. Однак не всі квітникарі-аматори знають про те, що порушення зору, непритомність, параліч дихальних шляхів, кома і навіть смерть – далеко не повний список можливих наслідків близького контакту з цією добре знайомою українцям рослиною.

Кактуси та інші колючі рослини в спальні краще не тримати. Для них найкраще місце – біля комп'ютера. Крім того, рослини з великим листям (ліани, наприклад) виробляють кисень вдень, а вночі його поглинають. Тому розводити їх краще в тих приміщеннях, в яких людина перебуває вдень.

Людям, що страждають на алергію, кімнатні рослини взагалі протипоказані. І ні в якому разі їх не можна тримати в тому приміщенні, де алергік спить. По-перше, якщо навіть дуже добре доглядати за кімнатними рослинами, вони все одно поглинають пил. До того ж на їх листі і стеблах осідають частинки сильного алергену – побутового пилу. По-друге, в ґрунті рослин, особливо це стосується тих, які потрібно часто поливати (наприклад, герань), є спори грибів, які здатні спровокувати алергію.

цветы_4
Getty Images

Потрібно пам'ятати і про те, що вночі рослина споживає кисень і виділяє вуглекислий газ, тому в спальні квіти краще не тримати взагалі.

Перші помічники

Разом з тим існують рослини, які не тільки не завдають шкоди людині, але і перетворюють житло на справжній курорт. Вони очищають повітря краще від будь-якого освіжувача, нейтралізують негативний вплив електромагнітного випромінювання телевізорів, комп'ютерів, мікрохвильових печей і мобільних телефонів.

цветы_5
Getty Images

Насамперед це невибагливий хлорофітум, який активно виробляє кисень, а також поглинає шкідливі речовини, що витають у повітрі, і хвороботворні бактерії. Фітонциди, що знищують мікроби, виробляє мирт. А ось алое виділяє кисень і поглинає вуглекислий газ вночі, тому тримати його краще в спальні. Також ця непримітна рослина знизить наелектризованість в квартирі, а сік листя буде незамінним помічником під час головного болю, застуди.

Функціональність кімнатних рослин, на диво, широка: вони можуть бути елементом декору, очисником повітря або цікавим хобі. Найважливіше – пам'ятати, що фікус на вашій кухні – жива істота, а значить, як і все живе, вимагає людяності.

Інна Бірюкова

Залиште свій коментар

Вибір редакції