На Марсі знайшли сліди давніх мегацунамі

На планеті виникли дві хвилі цунамі заввишки близько 100 метрів кожна.

В давнину на марсіанський океан впали два астероїда, що призвело до появи мегацунамі.

До таких висновків прийшли геофізики з ЄС, США та Китаю. Вчені показали, що приблизно 3,4 мільярда років тому на поверхню Марса впали два астероїда.

Після себе вони залишили пару ударних кратерів діаметром більше 30 кілометрів кожний. Їх сліди видно досі на Марсі. Проведене вченими чисельне моделювання показало, що в результаті катастрофічних подій на планеті виникли дві хвилі цунамі заввишки близько 100 метрів кожна.

Перше цунамі призвело до викиду на сушу величезних мас рідкої води з утворенням каналів відтоку. З них рідина разом з фрагментами ґрунту через деякий час транспортувалася назад в океан.

Другий астероїд впав пізніше, коли на Марсі існував заморожений океан. Падіння цього небесного тіла викликало хвилю, в результаті чого сформувалася друга берегова лінія (оскільки вода надзвичайно швидко змерзла і практично не повернулася назад в океан). Доказом теорії вчених є виявлення відмінностей між береговими лініями океану висотою 50 метрів (з соляних відкладів і деталей рельєфу). Це відмінність з'явилася, як показало моделювання, у результаті впливу другого гігантського цунамі.

Вчені відзначають, що, хоча вони виявили явні сліди цунамі в одному з регіонів Марса, такі явища відбувалися в давнину регулярно в інших місцях планети (приблизно кожні три мільйони років з Марсом стикався великий астероїд).

Вважається, що в Гесперійську еру (3,2-3,7 мільярда років тому) Марс мав щільну атмосферу і гідросферу (яка складалася з рідкої солоної води). Вчені не виключають, що вологий клімат міг сприяти підтримці життя на планеті.

Нагадаємо, що раніше глава компанії SpaceX американський бізнесмен Ілон Маск заявив про можливість польоту людини на Марс до 2025 року. Слова підприємця прозвучали під час виступу на інвестиційному форумі в Гонконзі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: