У космічному агентстві розповіли подробиці посадки "Скіапареллі" на Марс

Агентство поки не зазначає, уцілів "Скіапареллі" під час посадки чи ні.

Спусковий модуль "Скіапареллі" російсько-європейської експедиції "Екзомарс" перестав передавати дані на останніх стадіях посадки на Марс.

Про це повідомили в Європейському космічному агентстві.

Телеметрія (дані про напругу, струм, тиск, температуру і т. д.), отримана з модуля, показала, що апарат успішно увійшов в атмосферу, розкрив парашут і скинув тепловий щит. Але у момент відсічення парашута отримані дані почали суперечити очікуваними показниками: гальмівні двигуни включилися лише на три секунди, що значно менше необхідного.

Менше ніж за хвилину до передбачуваної посадки сигнал повністю зник.

Агентство поки не зазначає, уцілів "Скіапареллі" під час посадки чи ні. Для цього необхідно додатково обробити дані і дочекатися запланованого сеансу зв'язку. Поки ніякої інформації безпосередньо після посадки отримано не було.

Варто відзначити, що "Скіапареллі" не призначений для управління з Землі, він повинен був працювати автономно. Якщо ЕКА вирішить, що посадка пройшла позаштатно, то ЦУП відправить апарату команду для виходу на зв'язок.

Нагадаємо, апарат повинен був сісти о 17:48 (за Києвом) 19 жовтня на плато Меридіана.

Модуль "Скіапареллі" повинен був відпрацювати технологію входу в атмосферу, спуску і посадки на Марс, а потім проаналізувати склад атмосфери. Зібрані ним дані дозволили б в 2020 році відправити на планету місію з російською посадковою платформою і європейським марсоходом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: