Вчені назвали колір загадкової планети Х

Про можливе виявлення за межами орбіти Плутона планети Х вчені повідомили у середині січня 2016 року.

Астрономи з США описали можливі хімічні та фізичні властивості атмосфери потенційно відкритої Планети Х, а також назвали її можливий колір в оптичному діапазоні.

На думку вчених, небесне тіло буде мати не червоний, як вважають деякі вчені, а темно-синій колір. Таким чином вона буде темніше Нептуна, що в оптичному діапазоні має темно-блакитний відтінок, і Урану, газова оболонка якого має світло-блакитний колір.

Вчені вважають, що з відомих небесних тіла на Планету Х більше всього схожі Уран і Нептун. Оскільки температури на ній вкрай низькі, газоподібного метану її атмосфері практично немає, на відміну від газової оболонки Нептуна, де він присутній. Це поєднання, на думку вчених конденсується і знаходиться в основі атмосфери планети або її хмарах.

Про можливе виявлення за межами орбіти Плутона планети Х вчені повідомили у середині січня 2016 року. Потенційна дев'ята планета системи обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті (і в похилій щодо площини орбіти Землі) з періодом в 15 тисяч років.

За даними вчених, вони виявили цю невідому планету шляхом математичного аналізу коливань, які відчувають безліч крижаних тіл із так званого Поясу Койпера – величезного простору за орбітою Плутона, де обертаються мільярди космічних тел.

Так, розрахунки показали, що планета обертається навколо Сонця на відстані 20 орбіти Нептуна. При цьому маса небесного тіла приблизно в 10 разів більше маси Землі.

Вчені також відзначають, що в силу такої віддаленості від Сонця, планети не видно, а повний оберт навколо Сонця він робить за 10-20 тисяч років.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: