Вчені зробили з шовку суперзавісу від сибірської виразки

Дата публікації
Перегляди
1738
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені зробили з шовку суперзавісу від сибірської виразки

Від сибірської виразки і інших небезпечних хвороб зможе захистити "хлораміновий шовк" / Фото: Matthew B. Dickerson, Rajesh R. Naik et al./ ACS Applied Materials & Interfaces

На думку винахідників, подібна тканина зможе захистити людей в разі терористичної біологічної атаки.

Вчені з дослідницької лабораторії ВПС США (AFRL) створили тканину, здатну знищувати бактерії.

На думку творців, з такої тканини можна створювати захисні завіси, покликані скоротити ризик зараження при терористичної біологічної атаки. Також цей матеріал можна буде використовувати в якості основи антимікробних фільтрів.

Вчені випробували оригінальний метод обробки шовкової тканини. Вони поміщали її в розчин хлорного вапна в злегка кислому (рН 5) середовищі на годину з гаком.

Далі тканину промивали водою і сушили. Виходив "хлораміновий шовк", що володіє сильними окисними властивостями.

Перевірка дезінфікуючої здатності нової тканини показала, що за 10 хвилин контакту вона знищує 99,99996% колонієутворюючих одиниць кишкової палички, а також клітини і спори мікроба Bacillus Thuringiensis - близького родича Bacillus anthracis, збудника сибірської виразки.

B. Thuringiensis використовується в дослідах як імітатор смертельно небезпечного мікроорганізму. Остання властивість "хлорамінового шовку" дуже важливо, оскільки в формі спор бактерії сибірської виразки добре протистоять теплу, антибіотикам і навіть радіації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1738
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація