Високі люди частіше заражаються коронавірусом: як це пояснюють вчені

Високі люди частіше заражаються коронавірусом: як це пояснюють вчені

Дані вказують на те, що вірус передається не лише через краплі.

Опитування двох тисяч осіб у Великій Британії і США показало, що у людей зі зростом 1,83 метра і вище у понад два рази частіше діагностують коронавірус. Це, своєю чергою, додає додаткову вагу до аргументу про те, що вірус може передаватися не лише краплями, а й повітрям.

Про це пише IFL Science.

Дослідження ще не було рецензовано, однак вчені, що опублікували його, вже випустили заяву, в якій вони пропонують, щоб очищення повітря розглядалося як захід із запобігання поширенню хвороби.

На думку авторів дослідження, більш високі люди не зіткнулися б з підвищеним ризиком зараження, якби вірус передавався винятково через краплі слини, оскільки вони не затримуються в повітрі, а падають на підлогу досить скоро після того, як вони вилетіли з рота або носа людини.

Аерозольні частинки, тим часом, можуть переноситися повітряними потоками і, як правило, накопичуватися в погано вентильованих приміщеннях.

Результати цього дослідження з точки зору зв'язку між зростанням і діагнозом показують, що передавання краплями не є єдиним механізмом передавання - передавання аерозолю теж можливе.
прокоментував неопубліковані дані професор Еван Контопантеліс з Університету Манчестера

Від самого початку пандемії концепція передавання повітрям була головною причиною дискусій. Багато дослідників критикують Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) за те, що вона наполягає на тому, що COVID-19 може передаватися тільки через краплі слини. Так, ВООЗ згодом заявила, що "передавання аерозолю на короткі відстані не можна виключати".

Це сталося після того, як група з 239 експертів в галузі охорони здоров'я з усього світу підписала заяву, де закликає ВООЗ припинити наполягати на тому, що вірус передається винятково через краплі, які виділяються під час кашляння або чхання зараженої людини.

Нагадаємо, коронавірус зробив людей більш обізнаними про свою особисту гігієну, але є ще багато негігієнічних речей, наприклад, часті дотики до обличчя. За даними дослідження, це стається удвічі частіше, ніж вважається.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів