Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розпечена до 1000°C лава може знищити все на своєму шляху.

80% поверхні нашої планети мають вулканічне походження, однак далеко не всі знають, як відбуваються виверження.

Більшість вулканів у світі формуються уздовж кордонів тектонічних плит Землі. Коли вони стикаються, одна може найти на іншу. Низхідна земна маса занурюється глибше, температура і тиск піднімаються, випускаючи воду зі скель. Вона знижує температуру плавлення верхньої породи та утворює магму, яка може прокласти собі шлях, вириваючись назовні через розщелини, та викликати пробудження вулкана. 

Температура лави, що виривається назовні, може перевищувати 1000°C, а тому вона може спалити все на своєму шляху. Скляний термометр, занурений у лаву, просто розплавиться. 

Більше про те, як відбувається виверження вулкана – дивіться в нашій інфографіці.

Виверження вулкана, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, нещодавно в Італії вкотре за останній час активізувався найбільший вулкан Європи – Етна. Через природне явище в провінції Катанія доводилося обмежити рух літаків. 

Відео На Сицилії активізувався один із найпотужніших вулканів Європи Етна

З кратера і в день, і вночі фонтанує лава та ще й пихкає хмарами попелу на кілька кілометрів. Через ці викиди навіть довелося призупинити роботу двох летовищ. Утім, сицилійські урядовці евакуювати населення не поспішають, кажуть, що людським поселенням Етна не загрожує. Заборонено тільки наближатися до небезпечного вулкана.  

На Сицилії активізувався один із найпотужніших вулканів Європи Етна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції