Зептосекунди: учені виміряли рекордно короткий проміжок часу

Дата публікації
Перегляди
1662
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зептосекунди: учені виміряли рекордно короткий проміжок часу

Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

Одна зептосекунда складає одну трильйонну мільярдної звичайної секунди.

Учені виміряли найкоротший відрізок часу: це час, за який частинка світла перетинає молекулу водню - 247 зептосекунд. Одна зептосекунда дорівнює 10−21 с. або 0,000000000000000000001 с.

Про це пише Live Science.

Раніше дослідники вже застосовували зептосекунди. 2016 року учені використовували лазери для вимірювання відрізку часу тривалістю до 850 зептосекунд. Точність нового дослідження - величезний крок вперед.

1999 року Нобелівську премію отримала робота, в якій уперше вимірювалися фемтосекунди - 10−15 с. На розривання і утворення хімічних зв'язків йдуть фемтосекунди, але для проходження світла через одну молекулу водню - уже зептосекунди.

Щоб виміряти цей дуже короткий проміжок часу, фізики Рейнхард Дьорнер з Університету Гете в Німеччині і його колеги застосували випромінювач PETRA III, розташований у дослідницькому центрі DESY в Гамбурзі. Вони налаштували рентгенівський промінь так, щоб один фотон або частка світла вибили два електрони з молекули водню. Цю взаємодію виміряли за допомогою спеціального інструменту COLTRIMS, який по суті є дуже чутливим детектором часток, який може реєструвати надзвичайно швидкі атомні і молекулярні реакції.

Нагадаємо, інженери з Університетського коледжу Лондона встановили новий рекорд зі швидкості передавання даних - вони досягнули 178 терабіт на секунду.

Влада Венеції випробовує лазерні технології для контролю пішоходів

Влада Венеції випробовує лазерні технології для контролю пішоходів
Наступна публікація