Генасамблея ООН визнала Росію країною-окупантом

Генасамблея ООН визнала Росію країною-окупантом

Фото: Reuters

На думку Петра Порошенка, агресор повинен відчути високу ціну за вчинені злочини на українській території. 

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив президент Петро Порошенко.

"За" проголосували 70 представників країн, проти - 26, а утримались - 77.

За інформацією глави держави, відтепер на найвищому міжнародному рівні ухвалена резолюція закріплює за Росією статус окупаційної влади та покладає на неї всю відповідальність за брутальне порушення прав людини на території Автономної Республіки Крим та Севастополі.

"Це також надважливий знак міжнародної єдності та солідарності у той час, коли в Криму застосовуються гірші практики Радянського Союзу, включаючи методи "каральної психіатрії", показові судилища, викрадення, тортури і навіть навмисні вбивства людей, які відкрито виступають проти російської окупації української території", - зазначив він.

Порошенко назвав ухвалене рішення демонстрацією широкого фронту підтримки міжнародного права та засадничих цінностей післявоєнного світоустрою. "Агресор повинен відчути високу ціну за вчинені злочини на українській території. Найефективніший та безальтернативний шлях відновити справедливість – це повна деокупація та відновлення суверенітету України над Кримським півостровом. Крим – це Україна. Ми продовжуємо боротьбу!", - заявив Петро Порошенко.

Наступна публікація