Кравчук запропонував святкувати річницю референдуму про вихід з СРСР

Дата публікації
Перегляди
2079
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кравчук запропонував святкувати річницю референдуму про вихід з СРСР

Кравчук хоче, щоб 1 грудня стало Днем демократії / Фото: УНІАН

За словами Кравчука, сьогодні у багатьох є сумніви щодо майбутнього України як незалежної держави.

Екс-президент Леонід Кравчук пропонує встановити нове державне свято 1 грудня - в річницю референдуму про вихід України з СРСР.

"Я був і залишаюся переконаним, що 1 грудня 91 року, коли був референдум за акт проголошення незалежності України, було святом демократії, коли проголосували за свободу і незалежність... Це врятувало Україну... Парламент, якщо б він був українським, то він би проголосував за призначення 1 грудня Днем демократії", - заявив Кравчук.

За його словами, сьогодні у багатьох є сумніви щодо майбутнього України як незалежної держави.

"Але я впевнений: немає сьогодні сил, які здатні похитнути Україну, наша державу. Не дивлячись на критику чинної влади, я вважаю, що кроки і реформи, які почалися, вони закладають основи для розвитку України, щоб вона йшла демократичним шляхом... у головному Україна живе і розвивається", - вважає екс-президент.

Читайте також: Кравчук побажав на день народження Тимошенко якнайшвидшого звільнення

Однак, на його думку, суверенності країни загрожують ідеї входження в Митний союз з Росією або ж надання російській мові статусу державної.

"Будь-який союз - це обмеження суверенітету. ЄС, асоціація, Євразійський союз, до всього потрібно підходити з точки зору того, що, незалежно куди ми вступаємо, ми обмежуємо свій суверенітет. Але тут є момент істини, політичної мудрості, чи небезпечний цей союз для незалежності та суверенності України, чи ні. Україні, зважуючи всі питання про енергетичну ситуацію, збереження її ГТС, це питання потрібно вирішувати... Якщо буде вирішено питання, що в Євразійському союзі є перспектива, немає погроз, то це питання потрібно вирішувати з точки зору її стратегічних інтересів", - заявив екс-президент.

Він зазначив, що "коли президент Путін офіційно каже, що Україна несправжня держава, то про що можна говорити".

Наступна публікація