КС виніс рішення щодо змін до Конституції щодо правосуддя

Судді відповіли на звернення парламенту. 

Сьогодні, 22 січня, Конституційний Суд України визнав, що зміни до Основного Закону щодо правосуддя відповідають вимогам.

Про це йдеться у висновку КС.

За рішенням, зміни відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції, повідомляє УНІАН

У відповідних статтях йдеться, що Основний Закон  не може бути змінений, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України; не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Проект  закону про внесення змін Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, може бути поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту. Також у документі йдеться, що Верховна Рада протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України.

Нагадаємо, що 22 грудня 2015 Верховна Рада направила до КС звернення з проханням оцінити конституційність законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. 12 січня Конституційний Суд почав розглядати це звернення у відкритому режимі, а потім перейшов до закритої частини пленарного засідання.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: