МЗС України відреагувало на напад на посольство в Москві

Росіяни отримали ноту протесту.

Міністерство закордонних справ України надіслало ноту протесту до РФ через напад на посольство нашої держави у Москві. Дипломатів обурили дії групи російських радикалів 27 серпня.

У ноті наголошується, що "такі дії грубо порушують положення Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та інші міжнародно-правові зобов'язання російської сторони". МЗС особливо наголошує на "фактичній бездіяльності правоохоронних органів Російської Федерації", повідомляє прес-служба.

На думку дипломатів, поведінка російської поліції дає підстави вважати інцидент спланованим і санкціонований. А отже, йдеться про провокативну акцію. "Міністерство закордонних справ України закликало російську сторону провести всебічне розслідування цієї події, припинити психологічний тиск на співробітників українського дипломатичного представництва та забезпечити відповідні умови для належного функціонування Посольства України в Російській Федерації", - наголошено в повідомленні прес-служби.

Як повідомлялося, кілька десятків російських радикалів напали на посольство України в Москві. Вони запалили фаєри, а потім почали кидати в посольство яйця і помідори. Поліція заздалегідь знала про акції і посилила заходи безпеки, однак після активізації дій радикалів, поліція практично не реагувала. В результаті вони затримали трьох учасників. Інші агресивно налаштовані особи спокійно розійшлися.

Протест під посольством РФ: в Києві активісти вимагають звернути увагу на зникнення людей

Ервін Ібрагімов, представник Меджлісу кримських татар, зник 25 травня цього року. Де він досі не відомо. Його викрадення пов'язують з активною громадською позицією чоловіка та причетністю до Меджлісу, який у Криму переслідують. Із початку окупації півострова зникло 22 людини. 6 із них знайдені мертвими, доля 15 людей досі нікому не відома.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: