Реакція на голодування Березюка: Тимошенко підтримала "Самопоміч", а Ляшко "і так добре виглядає"

Влада обіцяє допомогти Львову та зняти підстави для голодування політика.

Лідер парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк оголосив голодування і обіцяє сидіти на сходах Адміністрації Президента, допоки центральна влада не допоможе Львову впоратися зі сміттям. У західноукраїнському місті просто неба гниють 9 тисяч тонн відходів, плодяться мухи, щури і вже навіть плазуни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сьогодні мені дали на нараді звернення, що гадюки повзають по тих контейнерних майданчиках. Люди, я вас прошу, державні мужі, я вас прошу – пройміться складною ситуацією, яка є у Львові з вивезенням сміття, допоможіть її врегулювати, хоча б на літній період", - каже керівник міського департаменту з питань поводження з ТПВ Іван Рудницький. За даними Держспоживслужби, на смітниках зашкалюють граничні норми аміаку і сірководню, а порівняно із минулим роком вже на 10% збільшилась кількість випадків кишкових інфекцій.

ВідеоОлег Березюк оголосив голодування до вирішення питання про львівське сміття

Очільник міста запевняє, що без допомоги центральної влади Львів не вирішить проблеми. "Коли видно, що є біда, коли фізично нема куди вивозити відходи, коли дальше блокують наші машини, які офіційно вивозять відходи, відповідні документи всі готові – реакції ноль", - запевняє міський голова Андрій Садовий. Його політичний соратник, лідер фракції "Самопоміч" у парламенті Олег Березюк, заявив про знущання над людьми, приниження, брехню та "знущання над містом, яке є символом свободи". Через це депутат оголосив голодування. Він вважає, що центральна влада вбачає в Садовому головного політичного опонента, тому лише імітує допомогу Львову.

Його колеги по парламенту реагують хто з іронією, хто з обуренням. "Шановний Садовий! Якщо ви дійсно мер, а не просто мусорщик, який розвозить по всій країні сміття, то будьте ласкаві, використайте кошти, побудуйте сміттєві заводи", - заявила представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко. "Я не збираюся приєднуватися до голодування, я і так добре виглядаю. Мені нема куди голодувати. Знаєте, як кажуть, поки гладкий схудне, худий здохне", - з посмішкою сказав лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко. "Я вважаю, що в Олега Березюка були всі підстави оголошувати голодування проти політичних репресій, які ведуться проти партії "Самопоміч", - вважає лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Фотогалерея Невідомі скинули у полі біля Борисполя понад 60 тонн львівського сміття (3 фото)

Спікер ВР Андрій Парубій пояснив, що наразі ведуться переговори з Порошенком і Гройсманом, аби вирішити проблему та підстави для голодування Березюка зникли. Прем'єр публічно попросив мерів і керівників областей і районів за наявності можливості приймати сміття зі Львова на свої полігони. Також в уряді кажуть, що виділять місту 50 мільйонів на новий сміттєвий полігон.

Тим часом сам Березюк вирішив голодувати на сходах Адміністрації президента. Він відмовився від їжі, лише п'є воду. До депутата приходила лише охорона АП, а сам президент вилетів у США. Пообіді підтягнулися однопартійці із "Самопомочі", частина з них планує ночувати там разом. "Держава має відкрити, рішення РНБО, виходячи із ситуації – 15-20 полігонів. І це буде одна машина в день. Це не буде надзвичайна річ. Не треба буде ловити по Україні сміттєвози", - каже Березюк.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар