Росія навчає основам шпигунства агентів на Донбасі (документ)

В інструкції даються рекомендації щодо того, як безпечніше "зливати" інформацію спецслужбам РФ.

У розпорядження ТСН потрапив документ-інструкція, яку представники російських спецслужб передають своїм агентам-терористам, що воюють на Донбасі. У "пам'ятці сепаратиста" описані способи зв'язку з російськими агентами, а також інформація, яка цікавить РФ в першу чергу.

Інструкцію видають сепаратистам російські спецслужби
В інструкції розкриваються основні заходи безпеки при користуванні мобільними телефонами та Інтернетом, яких повинні дотримуватися сепаратисти, щоб не бути спійманими. В роботі сепаратистів просять "до вказівок підходити творчо, у відповідності зі поточною обстановкою".

Мобільні телефони

Телефон для зв'язку з російськими спецслужбами "порядний сепаратист" повинен зберігати вимкненим і розібраним, вмикати - тільки за необхідності. При цьому інші мобільні телефони повинні завчасно вимикатися і розбиратися, якщо планується сеанс зв'язку з агентами. SMS і дзвінки повинні видалятися з пам'яті телефону одразу після їхнього отримання/здійснення. А дзвонити рекомендують подалі від місць скупчення людей, бажано на ходу за звичними маршрутами. Важливий пункт інструкції - остерігатися своєї дружини.

"Будьте акуратнішими щодо дружини, були випадки, коли дружини підозрювали чоловіків у зраді і організовували за ними стеження з усіма наслідками", - попереджають шпигунів-початківців.

Інтернет

Найперша і найнаполегливіша рекомендація при використанні Інтернету - заходити в Мережу тільки через браузери і сервіси yandex.ru або mail.гu. Рекомендують користуватися Інтернетом з планшетів і підключатися тільки через Wi-Fi. Сепаратистам радять користуватися корисною для шпигунів програмою TrueCrypt, яка дозволяє не розкривати секретні файли на пристрої навіть під примусом. Особливу увагу просять приділяти зберіганню і видаленню файлів: зберігати електронні документи краще на знімній флеш-карті, а перед видаленням документа - змінити текст.

Паролювання

Окремий розділ пам'ятки присвячений паролям доступу до інформації в Інтернеті, які сепаратист повинен передавати своїм "роботодавцям". Для надійності пароль повинен містити не менше 15 символів, складатись з літер російського та англійського алфавітів, цифр та розділових знаків. Для передачі даних використовують класичний книжковий пароль, для чого завербованому агентові на Донбасі передають книгу. Третина документа присвячена тому, як правильно скласти книжковий код.

Інструкцію видають сепаратистам російські спецслужби

Завдання

Від своїх агентів на Донбасі російська сторона чекає інформації про плани уряду і конкретні кроки щодо стабілізації ситуації на Сході. Цікавить РФ співробітництво України з іншими країнами в питанні наведення порядку в східних областях. Непокоїть Росію і ситуація довкола Криму - плани щодо звільнення півострова від окупації, а також розміщення військ у прикордонній смузі.

Працевлаштування

Для початку завербованому сепаратисту висилають аванс, щоб "підтвердити серйозність намірів", а також банківську картку, відкриту в одному з російських банків. Подальша оплата залежить від "виробітку". Графік своєї шпигунської роботи сепаратист може вибирати сам. Від сепаратистів вимагають відскановані копії паспорта та посвідчення особи, а також дані на родичів у Росії. Російських родичів своїх агентів спецслужби використовують у якості прикриття.

Нагадаємо, СБУ заявила про причетність російських спецслужб до трагедії в Одесі 2 травня. Про це йдеться у спеціальній доповіді Місії ООН з прав людини.

Повʼязані теми:

Наступна публікація