Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сотні мітингарів вимагають під Радою ухвалити закон про мову

Сотні мітингарів вимагають під Радою ухвалити закон про мову

До присутніх вийшли народні депутати.

Під Верховною Радою України розпочався мітинг за ухвалення народними депутатами законопроект про українську мову.

Присутні тримають у руках плакати з надписами "Мова - це зброя", "Мене захистить лише мовний закон" тощо. Серед мітингарів є народні депутати від парламентської більшості. На встановленій сцені виступають політики, громадські діячі, священики.

Наразі під стінами парламента зібрались сотні людей, але їхня кількість зростає. Парламент України розпочне свою роботу о 10:00.

Головне питання - ухвалення законопроекту про українську мову, до якого було запропоновано понад дві тисячі правок. Наразі народним обранцям залишилось розглянути 20 правок. Законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" звучить як фіксація конституційної норми, регулює її обов’язкове вживання в державницьких і різних гуманітарних галузях і має, на думку законотворців, об’єднати країну. На практиці документ пережив понад дві тисячі поправок і запам’ятався Національною комісією зі стандартів державної мови та спеціальною посадою уповноваженого із захисту державної мови із малозрозумілими повноваженнями. До Кодексу про адміністративні правопорушення додають статтю щодо порушення законодавства у сфері застосування державної мови зі штрафом до 10 тисяч гривень.

Відео Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про мову

Його вже ухвалили у першому читанні. У документі йдеться, що державною мовою мають розмовляти зокрема: політики, державні службовці, судді, адвокати, викладачі та медики. Українською мовою мають говорити у публічному просторі, у сфері обслуговування. Все це – не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.  

Сьогодні Верховна Рада може ухвалити закон про мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції