Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Частка української мови на телебаченні понад 90% - Нацрада

Цей показник - рекордний.

Середній показник присутності української мови на телебаченні досягнув 92%, повідомив у Facebook член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

За його словами, такий показник є рекордним і можливий завдяки впровадженню державою мовних квот на телебаченні два роки тому. "Популярні російськомовні журналісти нарешті ведуть передачі українською мовою. Новини практично повністю україномовні. Фільми озвучуються або дублються українською", - написав він.

З відео, яке опублікував Костинський, відомо, що на телеканалах, де раніше переважала російська, обсяг української зріс майже вполовину. Середня частка державної мови на місцевих телеканалах на 30% більше, ніж вимагає закон, - 90%. 

З його слів, закон не ідеальний, адже поширюється лише на мову ведучих, дикторів і репортерів. Натомість гості та спікери інформаційних передач мають право спілкуватися зручною для себе мовою. Крім того, власні російськомовні фільми і передачі телеканали мають право лише титрувати. 

Як повідомлялося раніше, на початку лютого Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні ухвалила рішення оштрафувати телеканал NewsOne. Приводом для такого рішення стали висловлювання у ефірі телеканалу, які містять заклики до повалення влади та повторюють штампи російської пропаганди.

ВідеоНацрада з питань телебачення відмовила у ліцензії телеканалу УНІАН-ТБ

Політичномотивоване рішення. Так відреагували в "1+1 медіа" на рішення пропрезидентскої більшості в Нацраді з питань телебачення. Цей орган без законних підстав сьогодні відмовив у ліцензії телеканалу УНІАН-ТБ, який входить в медіагрупу. 

Нацрада з питань телебачення відмовила у ліцензії телеканалу УНІАН-ТБ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції