США передадуть Україні патрульні катери для флоту ВМС - Полторак

Дата публікації
Перегляди
2865
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США передадуть Україні патрульні катери для флоту ВМС - Полторак

Фото: УНІАН

Українські лідери привітали військових із професійним святом.

Флот Військово-морських сил Збройних сил України поповнять нові бойові одиниці, зокрема патрульні катери від партнерів зі США.

Про це заявив міністр оборони, генерал армії Степан Полторак під час церемонії, присвяченій Дню ВМС України, в Одесі.

"2018 року ВМС отримають бойові можливості, буде сформовано командування морських сил, командування морської піхоти, ми маємо завершити формування другої бригади морської піхоти. Цього року, крім тих катерів, які тільки-но ввели до бойового складу, ми очікуємо отримання патрульних катерів від наших партнерів зі США", - повідомив він.

За словами Полторака, також цього року має бути завершено будівництво десантно-штурмових катерів, подовжено роботу з будівництва корвета, а також з розробки і будівництва артилерійських броньованих катерів.

"2018 рік буде непростим для ВМС, як і для всього сектора безпеки і оборони Збройних сил України. Ми всі разом висунули перед собою амбітні завдання - вступ до Євросоюзу і до НАТО. Закон, який прийнятий Верховною Радою, "Про національну безпеку" - є дуже потужним сигналом і свідченням незворотності реформ, які відбуваються в секторі безпеки і оборони. Незворотності нашого шляху, який ми обрали для себе, - шляху демократичного суспільства", - сказав міністр.

Тим часом бійців та ветеранів Військово-морських Сил з професійним святом привітали на своїх сторінках у Facebook президент України Петро Порошенко, секретар Ради Нацбезпеки Олександр Турчинов та прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

"Від імені українського народу щиро дякую усьому особовому складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України за відданість військовому обов’язку, мужність та героїзм. Вірю, що спільними зусиллями ми відродимо та примножимо морську славу України, а державний прапор на наших кораблях знову замайорить у бухтах українського Севастополя. Бажаю усім нам рішучості та наполегливості на шляху до нашої великої перемоги", - написав глава держави.

Слава Військово-Морським Силам ЗСУ!

Від імені Українського народу щиро дякую усьому особовому складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України за відданість військовому обов’язку, мужність та героїзм. Вірю, що спільними зусиллями ми відродимо та примножимо морську славу України, а Державний Прапор на наших кораблях знову замайорить у бухтах українського Севастополя. Бажаю усім нам рішучості та наполегливості на шляху до нашої великої перемоги. Слава Військово-Морським Силам Збройних Сил України! #ЗСУ #НоваАрмія

Опубликовано Петро Порошенко Суббота, 30 июня 2018 г.

Водночас Олександр Турчинов окрім привітання нагадав історію українського флоту.

"Україна з давніх-давен була могутньою морською державою – історія її флоту бере початок від часів Київської Русі та Запорізької Січі. Цього року ми святкували 100-річчя від дня знаменної події, коли кораблі Чорноморського флоту підняли українські прапори і перейшли під юрисдикцію УНР. Від початку новітньої історії України Російська Федерація всіляко намагалася завадити утвердженню України як дієздатної морської держави. Моряки, які залишилися вірними присязі під час військової агресії Російської Федерації в Криму і продовжили гідно виконувати свій обов’язок, пліч-о-пліч з іншими підрозділами Збройних Сил стали на заваді планам Кремля знищити незалежну Україну", - наголосив він.

Секретар РНБО також запевнив, що, незважаючи на великі втрати після російської агресії, Військово-морські сили відновлюють свій потенціал і фактично відбувається відродження національного флоту в нових місцях базування та дислокації на континентальній частині України.

"Військово-Морські Сили продовжують нести бойове чергування з охорони як морського узбережжя, так і північно-західної частини Чорного моря в зоні відповідальності. Зокрема, виконуються завдання з охорони острова Зміїний. Сьогодні одним з найбільших національних пріоритетів є подальше зміцнення сектору безпеки і оборони. Держава докладає зусиль до відновлення і модернізації бойового ядра флоту відповідно до стандартів НАТО. Маємо побудувати сучасні, стрімкі та інноваційні ВМС, спроможні захистити народ України і національні інтереси у морському і прибережному середовищі шляхом проведення асиметричних і рішучих операцій, з добре мотивованим професійним складом, налаштованим на перемогу", - зауважив він.

Окремо Турчинов розповів, що за час проведення АТО/ООС, виконуючи завдання, загинув 51 військовий зі складу ВМС, а також було поранено 488 моряків.

"Державними нагородами нагороджено 498, нагородами Міністерства оборони України – 1515, Генштабу – 1385 моряків", - додав секретар РНБО.

Щиро вітаю бойовий склад та ветеранів Військово-морських Сил з професійним святом! Україна з давніх-давен була...

Опубликовано Олександром Турчиновым Суббота, 30 июня 2018 г.

Своєю чергою очільник українського уряду Володимир Гройсман лаконічно привітав військових зі святом.

"Дякую мужнім воїнам, які захищають наші морські рубежі. З Днем Військово-Морських Сил України!" - написав він.

День Військово-морських сил України

Дякую мужнім воїнам, які захищають наші морські рубежі. З Днем Військово-Морських Сил України!

Опубликовано Volodymyr Groysman Суббота, 30 июня 2018 г.
Наступна публікація